Se smělými plány vstoupili do zimní přípravy fotbalisté SK Slavkov. „Chceme skončit přinejhorším druzí, nevzdáváme se stále ani myšlenky na postup,“ prohlásil sportovní ředitel klubu Radek Májek. Optimismus mu zůstává i přes uvažovaný odchod nejlepšího podzimního střelce Davida Udržala do divizního Rousínova.

Pětigólový snajpr je v rousínovském klubu zatím jen na zkoušku. Pokud tam však skutečně odejde, hodlají za něj Slavkovští získat plnohodnotnou náhradu. „Máme vyhlédnuté některé hráče. Chceme, aby odchody a příchody byly minimálně vyrovnané,“ uvedl Májek.

Podle jeho slov jsou další možné odchody pouze ve stadiu vyjednávání. „Podzimní kádr zůstane prakticky pohromadě,“ věří sportovní ředitel.

Jako staronová posila se ve Slavkově objeví Zdeněk Hráček ze Šlapanic. „Je to náš bývalý hráč, takže se vrací do známého prostředí,“ podotkl Radek Májek. Jeho klub v Hráčkovi získá aktuálně třetího nejlepšího střelce soutěže. Během podzimu totiž v dresu Šlapanic dal osm gólů.

Příchod kvalitního hráče jen potvrzuje smělé ambice SK Slavkov. „Musíme skončit přinejhorším druzí. Na první Bavory máme poměrně velkou ztrátu, přesto však postup není zcela nemožný a máme o co hrát,“ myslí si Radek Májek. Pokud klub nepostoupí letos, bude se o totéž pokoušet i v příštích letech. „Před sezonou jsme si dali za cíl získat krajský přebor do tří let a nevzdáváme se jej,“ řekl Májek.

Hráči Slavkova trénují už od prvního lednového pátku. „Připravují se vždy dvakrát týdně venku a jednou v hale,“ přiblížil Májek zimní program svěřenců trenéra Viléma Nejezchleba. Bez jehož služeb se však právě tento týden musel slavkovský klub obejít. „Nedá se nic dělat, musí plnit svoje povinnosti v zaměstnání. Naše mužstvo tak v současnosti vedou asistenti,“ vysvětlil ředitel Májek.