V úvodních minutách hráli lépe hosté, kteří si také jako první vypracovali záblesk gólové šance. Ivanovický záložník Vojtěch Kábele se pokusil z velkého vápna ohrozit slavkovské brankoviště, ale jeho střela nedopadla podle představ. Několik minut po Kábelovi chtěl šanci zužitkovat i další hráč hostí, Jakeš. Hlavičkoval směrem k domácímu strážci branky, avšak ani z tohoto mraku nezapršelo, neboť Jakešova hlavička prolétla nad horním břevnem Kolářovy svatyně.

První, kdo se radoval z gólu, byli naopak domácí. Šťastným autorem se stal slavkovský kapitán Zdeněk Hráček, z jehož kopačky vzešla úvodní branka. To byl první a poslední gól první poloviny. „První půlka byla z naší strany dobrá. Soupeř byl velice dobrý, ukazoval dobrý fotbal, ale gól jsme dali my,“ zhodnotil první část duelu slavkovský kouč Roman Kukleta. Trenér Ivanovic však příliš důvodů k radosti neměl. „Úvod nebyl z naší strany optimální. Chyběl nám týmový duch, nasazení, které nás zdobí, a to se přeneslo i do druhé části hry,“ posteskl si Kukletův ivanovický protějšek Josef Svoboda.

Po přestávce však hostům svitla naděje a to poté, kdy v devětapadesáté minutě srovnal na 1:1 ivanovický obránce Petr Gergely. Na jeho krásný přímý kop nestačil slavkovský gólman ani zareagovat. Mezi hráči Slovanu bylo hned veseleji, ale jejich radost netrvala dlouho, neboť pět minut nato padla další branka ze strany Slavkova. Šťastlivcem byl opět Hráček, který zvýšil skóre stejně jako Gergely z přímého kopu. Ivanovický Vybíral se po ráně natahoval, ale střela byla rychlejší.

„Vyrovnali jsme to, měli jsme vyjít ze hry, ale bohužel na povedenou slavkovskou standardku už jsme nedokázali odpovědět. Jejich druhá branka přišla moc brzy po našem vyrovnání a my už jsme pak hráli víceméně v křeči a nedostali se do nějaké další šance na vyrovnání,“ uzavřel Svoboda. Z konečného výsledku 2:1 se tak nakonec radoval Slavkov, v jehož vítězství se silným soupeřem málokdo věřil. Slavkov naopak dokázal, že po špatném období, které měl na podzim, se mu nyní, zejména na domácí půdě opravdu daří. „Od kluků tam byla bojovnost a nasazení a tím pádem jsme ubránili i ten výsledek. Zlepšili se v kombinaci ve hře a jsou zápas od zápasu lepší,“ nešetřil slovy chvály Kukleta.