Přehlídkou plnou gólů se rozloučili slavkovští fotbalisté s právě končící sezonou soutěže I. A třídy, skupiny B. V závěrečném duelu se v sobotu střetli s mužstvem Velkých Pavlovic a udělali tak důstojnou tečku za více jak dvacítkou odehraných zápasů.

Divácká tribuna se prvního gólu dočkala záhy po zahájení úvodní poloviny. Týmem radujícím se z první branky byly Velké Pavlovice. V šesté minutě se šance chopil Stráněl, který po předchozím neúspěšném pokusu korunoval své úsilí zásahem do sítě. Jeho dobře zpracovaný centr si našel místo za Kolářovými zády. Odpověď domácích na sebe však nenechala dlouho čekat.

Houšť se o šest minut později dostal přes obranu hostí a srovnal na 1:1. Krátce nato dostal Slavkov do vedení Strnad. Po dobrém začátku hostí tak přebrali režii první poloviny do svých rukou Slavkovští, což ještě potvrdil Luděk Vrána třetím a znovu Houšť čtvrtým gólem. Soupeř se v závěru první půle zmohl ještě na druhou snižující branku, jejímž autorem byl Vašek. Na přestávku odcházely oba týmy za stavu 4:2.

„Vedli jsme jedna nula, musím říci, že po chybě našeho brankáře jsme inkasovali takový gól, který se snad ani nedá dostat. Po naší špatné obranné části jsme dostali ještě další tři do konce poločasu,“ povzdechl si trenér a zároveň hráč Velkých Pavlovic Aleš Martínek. Naopak na straně domácích byla znát radost z výsledku i odvedené hry. „Sice jsme ze začátku prohrávali, ale tento zápas už jsme nehráli pod tíhou či tlakem,“ sdělil po utkání kouč domácích Roman Kukleta.

Do druhé poloviny vkročil Slavkov s jistotou a chutí vyhrát. I když se Pavlovice více tlačily na jeho půlku a vypracovaly si řadu šancí, jejich druhý gól z úvodní části zůstal v sobotním zápase také jejich posledním. Zato domácí mužstvo zvyšovalo náskok. Houšť zaznamenal hattrick, jeho spolupráce se Strnadem udělala protihráčům nejednu vrásku na čele. Konečné vítězství domácích pak zpečetil pět minut před koncem ještě Matocha, když po Franzenbergerově chybě ho překonal a zakončoval do prázdné sítě. Za stavu 6:2 pro Slavkov pak hlavní rozhodčí ukončil utkání.

„Poslední zápas jsme chtěli vyhrát. Kluci to zvládli a zaslouženě jsme vyhráli, závěrečných pětatřicet minut se podobalo předposlednímu utkání s Vracovem,“ dodal Kukleta. Na straně Velkých Pavlovic bylo znát zklamání. Po druhé brance chtěli výsledek otočit, ale nedokázali se střelecky výrazněji prosadit. „Domácí hráli s chutí a přehráli nás ve všech směrech,“ uzavřel Martínek.