Slavkovský fotbalový výkon stačil po čtrnácti odehraných zápasech na momentální třinácté místo celkové tabulky, což je předposlední pozice zpečetěná třinácti body. Za Slavkovem je už jen kádr Dubňan s minimálním dvoubodovým ziskem. Hráčům klubu se podařilo nastřílet sedmnáct branek, z toho devět na domácím hřišti a osm rozdali u svých soupeřů. Naopak inkasovali rovných šestadvacet gólů, které posbírali z velké části v utkáních venku.

Ke změně došlo na slavkovské trenérské lavičce, kdy prvních pět zápasů sezony se odehrávalo pod taktovkou René Lysáka, poté se na koučovském postu mihl Jaroslav Andrla a zatím posledním lodivodem se stal Rudolf Skarka, pod jehož dohledem fotbalisté odehráli posledních šest zápasů. Jestli bude následovat nějaká další změna na vedoucím postu, ukáže dnešní valná hromada, kde klub bude řešit volby do výboru.

Předsezónní cíl Slavkova byl pohybovat se v horní části tabulky, což se nestalo. Kde je příčina? „Hráči nechodí na trénink, jsou dlouho v zaměstnání, do zápasů jdou bez přípravy, což se projevuje na konečném výsledku i jejich fyzické stránce,“ posteskl si trenér Rudolf Skarka. Podle něj je úkol na jaro jasný, kádr musí udělat všechno pro záchranu v soutěži.

Třináctý Slavkov si doposud v jednotlivých střetech připsal pouze tři výhry, nad týmem Dubňan doma i venku a nad břeclavským „béčkem“ taktéž doma. Remizoval čtyřikrát a prohrané zápasy se zastavily na čísle sedm.

„Nejvíc nás zbrzdilo utkání v Pavlovicích, kde jsme dohrávali v devíti. Houšť s Vojtíškem dostali červené karty a měli tak stopku pro další zápasy, to nás dost oslabilo, oba patří k nejlepším hráčům. Také jsme se potýkali s nějakými zraněními, doufám, že se situace do budoucna zlepší,“ uvedl slavkovský obránce Michal Láznický.

V soubojích s dalšími dvěma okresními celky Slavkov v duelu proti Bučovicím remizoval 1:1. Po prvním gólu, který padl ze strany Bučovic, se domácí dotáhli jen na vyrovnávací branku, která padla do kasy čtvrt hodiny před koncem.

V Ivanovicích však utrpěli Slavkované největší prohru. Slovan nedal soupeři téměř žádnou šanci a od začátku bylo jasné, kdo má navrch. Ivanovičtí nasázeli protihráčům pět gólů, Slavkov hrál jen v jedenácti lidech a dovedl proměnit jen jednu branku.

Skarku hráči nejvíce zklamali v posledním duelu v Dubňanech. Sice neprohráli, ale neudrželi bezbrankové konto a odjeli domů s výsledkem 2:1.

K jak velkým změnám dojde ve slavkovském fotbalovém týmu, ukáže již zmiňovaná dnešní valná hromada, která začne v deset hodin v restauraci Na Špitálce.

Jestli se Slavkov probere z letargie a dovede se odlepit ode dna tabulky, ukáže další část soutěže, která se znovu rozjede příští rok na jaře.