Hned v sedmé minutě se v pokutovém územní hostů uvolnil Matocha a předložil míč jako na podnose zcela volnému Houšťovi . Jenže jeho dorážka z malého vápna skončila v náručí brankáře Flíčka. Akce jakoby předznamenala festival dalších zahozených šancí. Ve 20. minutě pronikl do vápna Strnad, patičkou vrátil Matochovi, ale jeho pohotovou střelu brankář vyráží na roh.Ve 48. minutě pěkně vystřelil Žalkovský, bohužel jen těsně vedle. V 53. minutě se nechal hloupě vyloučit Matocha a hosté vycítili šanci. Otevřeli hru a to se jim stalo osudným. V 55. min. ještě zase jen hrozil Strnad, když jeho střelu z trestného kopu Flíček vyškrábl nad břevno, ale tři minuty nato už udeřilo. Hráček našel ve vápně Holáska a ten na dvakrát překonal Flíčka.

Holásek pak „vrátil“ gólovou přihrávku Houšťovi, který dopravil míč do prázdné branky. Oslabení domácí dali hostům i třetí úder. Minutu před koncem Žalkovský nezištně přihrál Kopuncovi, který se nemýlil. „Mužstvu patří dík za druhý poločas, který odehrálo v deseti a přesto Rohatec zcela přejelo. Nebýt vynikajícího výkonu Flíčka v brance hostí, bylo by skóre o dost vyšší,“ chválil vedoucí mužstva Jaroslav Andrla.

I.A třída – skupina B

Slavkov u Brna – Rohatec 3:0(0:0)

Branky: 58. Holásek, 67. Houšť, 89. Kopunec. Rozhodčí: Strya st. – Strya ml., Dvořáček. ŽK: Matocha – Konečný, Mašina, Zicho. ČK: 53. Matocha. Diváků: 120

Slavkov: Dolíhal – Láznický, Hráček, Cenek, Drobný – Žižlavský (76. Macháč), Žalkovský, Houšť, Holásek – Strnad (88. Kopunec), Matocha. Trenér: Rostislav Václavíček.