Jejich technický fotbal se neprosadil v Dubňanech, a tak museli své první místo přenechat soutěži. Ve stejné soutěži bylo ostře sledované i prestižní derby ve Slavkově, v němž domácí pro změnu školili Dražovice v efektivitě hry. Vzestup formy pod novým trenérem Lysákem potvrdily Šaratice.

I. A TŘÍDA

Dubňany – Bučovice 3:0

Poločas: 1:0. Branky: Herzán, Mráz, Sviták. Bučovice: Hanák – Kudyn (59. Nový), Mikulášek (37. M. Kachlík), Hanousek, Chalabala  – Brožina, Štrublík, Handlíř (84. Koudelka) – Bil, Bodeček (84. Vrábel).

Možná klíčový moment celého zápasu přišel už ve 14. minutě. Likvidační zákrok domácího stopera na Handlíře byl ohodnocen pouze žlutou kartou. „Domácí hráli důrazně a kolikrát až za hranicí regulérnosti. Rozhodčí připustil tuto hru a červenou kartu dal až v 72. minutě v prakticky rozhodnutém zápase. Nám tento zápas nevyšel, nemohli jsme se vyrovnat s tvrdou hrou soupeře a vůbec jsme se nedostávali do kombinace," konstatoval trenér Bučovic Ladislav Kachlík. Zaskočení hosté pak rychle dvakrát inkasovali. Ve 24. minutě po ztrátě míče uprostřed hřiště a rychlém brejku a o pět minut později dorážkou po trestném kopu.

Slavkov – Dražovice 3:0

Poločas: 1:0. Branky: Opletal, Horáček, Houšť. Slavkov: Dolíhal – Novák (60. Kučera), Lysák, Drobný, Líznar – Puček (85. Ondruška), Houšť, Horáček, Havránek, Opletal (70. Svoboda) – Matocha. Dražovice: Z. Řepka – Král, Měřínský, Novotný, Pospíšil – Rychlík, Škarabela (60. M. Jakeš), Galia, Starý (70. T. Řepka) – Svoboda, T. Pelc (70. Valehrach.

Z první vážnější akce už v sedmé minutě zakončil utěšenou kombinaci víc hráčů domácí Opletal prakticky do prázdné branky. Hosté vzali varování vážně a v poli místy měli i více ze hry. Jenže chyběl jim důraz a přesnost v zakončení, což naopak zdobilo Slavkovské. „Byli jsme na soupeře dobře takticky nachystaní. Chtěli jsme zahustit střed pole a hrát na brejkové situace. Podařil se nám vstup do utkání. Hosté sice začali hrát víc aktivněji, ale nedokázali se dostat do větších šancí. Druhou půli jsme už víc kombinovali ve středu pole a vytvářeli si a proměňovali šance," radoval se ze tří bodů domácí trenér Jaromír Piták. Kouč Dražovic František Jakeš naopak smutnil, protože zamýšlel udělat výraznější změny v sestavě, ale zranění a zaneprázdnění hráčů mu to nedovolily. „Slavkov vyhrál zaslouženě. Dal rychlý gól a pak vlastně čekal, co budeme hrát my. V poli jsme byli vyrovnaní, ale koncovka se nám vůbec nedařila," konstatoval Jakeš.

Šaratice – Bořetice 4:2

Poločas: 4:0. Branky Šaratic: Štěpánek, Klaška, Smetana, Yagupa. Sestava: Rettegy – Cének, J. Kalouda, Bukáček, Rozbořil – Galia, P. Kalouda – Smetana, Štěpánek, Yagupa (78. Kopunec) – Klaška (85. Matoušek).

René Lysák, trenér: „Výborný technicky a rychlostně vybavený soupeř nám od začátku dělal velké problémy. Proto jsem pyšný na své hráče, že toto utkání zvládli a po kolektivním výkonu zaslouženě zvítězili. Postupně nacházíme věci, na kterých můžeme stavět. Taktická disciplína a hlavně výborná defenzivní činnost podpořená vysokou produktivitou je to, od čeho se odrážíme ode dna."

I. B TŘÍDA

Bohdalice – Tišnov 0:2

Poločas: 0:2. Bohdalice: Štěpán – Ignačák, Pospíšil, Prachař, J. Drbal (46. Usnul) – I. Drbal – Hladký, Sádlík, Podaný, Ondráček (72. Pacula) – Smejkal.

Petr Kalousek, trenér: „Devadesát minut našeho utkání jde popsat pár slovy: podcenění, lajdáckost a přístup k utkání jako v nejnižší třídě. Ještě jsem asi nezažil zápas, ve kterém jsme v desáté minutě prohrávali 0:2 a nevystřelili do konce ani jednou na branku. Snad si z toho do příště vezmeme alespoň ponaučení."

Letonice – Rousínov B 2:4

Poločas: 1:1. Branky: Chadima, Rotrekl – Krejčíř 2, Homola, Legner. Rousínov: Slovák – Novotný, Chubirka, Homola, Lacek – Legner, M. Honek, Sedláček, Kamenik – T. Honek, Krejčíř (Zbořil, Coufal, Peslar, Divácký).