„Ivanovice nepatří na dno tabulky. Mají dobré mužstvo a hlavně hrají fotbal, na který se dá dívat,“ poznamenal na jejich adresu trenér „konkurenčního“ Slavkova a bývalý vynikající československý reprezentant Roman Kukleta.

Má pravdu. Jenže hra Slovanu měla v letošní sezoně jeden veliký háček. Dobrý projev v poli nebyl zúročen nastřílenými góly, takže pochvaly od soupeřů po prohraných zápasech měly pro Ivanovické velmi trpkou příchuť.

Chyběl vyložený kanonýr

„Sehráli jsme mnoho zápasů, ve kterých jsme vedli o gól, ale nedotáhli jsme je do zdárného konce, přestože jsme měli řadu šancí na zvýšení skóre. Koncovka byla opravdu slabá. Trochu ji zvedl příchod Rychlíka, který dal šest gólů, ale nakonec ani to nestačilo,“ konstatoval trenér Josef Svoboda.

Na problémy si Ivanovice zadělaly především velmi špatným podzimem, kdy uhrály pouhých šest bodů. To je velmi málo, takže ani vcelku slušné jaro nestačilo ztráty napravit. I když to tak být mohlo. Jenže Ivanovičtí mají pocit, že se nerozhodovalo pouze mezi nimi a soupeři.

„Nemůžu to neříct. Asi to není jen můj pocit, že proti nám hrálo i něco jiného. Například na jaře na nás kopali soupeři penaltu v pěti zápasech po sobě. Nic proti tomu, pokud by byly jasné, ale všechno to byly, když to řeknu kulantně, sporné verdikty. Třeba v Pavlovicích jsme ještě necelých dvacet minut před koncem vedli 1:0, ale pak přišla penalta a nakonec jsme zápas s pocitem křivdy ještě prohráli,“ naznačil Svoboda.

V celé sezoně Slovan vybouchl pouze jednou. Prohra ve Vracově 1:7 vypadá hrozivě, ale i tamní fanoušci hosty za předvedený fotbal chválili. „Také tam jsme dlouho vedli a ještě dvacet minut před koncem to bylo jen 2:1 pro domácí a pořád jsme byli ve hře. Bohužel po třetím gólu jsme se totálně sesypali,“ popsal Svoboda prohru s vítězem skupiny.

Klid a příprava nové sezony

Sestup o třídu níž samozřejmě mrzí, ale vedení klubu z něj žádnou tragédii nedělá. Takový je prostě fotbalový život.

„V celé republice sestupují stovky mužstev, my jsme jedním z nich. Neproměňovali jsme šance, protože prostě nemáme střelce. S Rychlíkem sice přišlo trochu zlepšení, ale nikdo ho nepodpořil. Víc jsme čekali třeba od Kroutilíka. Někteří hráči prostě na 1.A třídu nemají. My se teď musíme zaměřit na přípravu příští sezony. S tímto mužstvem bychom měli hrát vysoko, a kdyby se naskytla šance, tak bychom se samozřejmě o návrat pokusili,“ naznačil plány sekretář klubu Pavel Prokeš.

Trenér Svoboda je v prognózách odvážnější. Návrat nevidí nereálně. A svým svěřencům věří.

„Mužstvo se s osudem rvalo statečně a chtělo to zvládnout. V zápase s mužstvy ze špice tabulky jsme v ničem nezaostávali. Je to jasný důkaz, že toto mužstvo do 1.A třídy určitě patří. Takže pokud kádr zůstane pohromadě, a zatím to tak vypadá, měli bychom se pokusit se okamžitě vrátit. Jistěže se pokusíme sehnat i nějakou posilu, ale hlavně musíme zapracovat na té nešťastné koncovce,“ zdůraznil Svoboda.