Platí to i o souboji s SK Uničov, byť soupeř prokázal velkou fotbalovou kvalitu, i navzdory tomu, že se po jeho skončení oba trenéři shodli, že plichta odpovídá průběhu zápasu. Jenže první velké příležitosti měli domácí a těžko říct, jak by hosté případné ztráty doháněli. Navíc nemusely být jen jednogólové.

Po oboustranně opatrné čtvrthodince přišly minuty, v nichž Vyškovští mohli rozhodnout. Kdyby přihrávka Lukáše Studeného do uličky na Daniela Přerovského byla jen o pár centimetrů kratší, šel by vyškovský hrot sám na brankáře Tomáše Uvízla. To bylo v šestnácté minutě. O šest minut později už se Dominik Urbančok do této pozice dostal, jenže napálil jen nohy padajícího Uvízla. „Viděl jsem, že na zadní tyči bude místo, tak jsem si myslel, že to tam nějak procpu. Jenže on tam stihl dát nohu. Souhlasím, šance to byla veliká," litoval zmařené stoprocentní příležitosti mladý záložník MFK. Do třetice se hlavou v dobré pozici po rohovém kopu netrefil Lahodný a další tutovku spálil minutu před přestávkou Přerovský, když chtěl přihrávku Jana Trousila zblízka prodloužit do sítě volejem, jenže míč trefil velice špatně. „S naším výkonem nejsem spokojený, vůbec jsme nehráli naši hru. Nebyli jsme nebezpeční dopředu. V prvním poločase jsme nevystřelili na bránu, vlastně až v poslední minutě," kritizoval první poločas trenér hostů Jiří Balcárek.

Zmíněnou akci ovšem mohl hostující Pavel Jeřábek zakončit mnohem lépe než střelou zblízka do boční sítě. V každém případě předznamenala závěrečnou shodu trenérů na oprávněnosti remízového výsledku, protože do vedení mohl jít i Uničov.

Ten byl po přestávce ve hře dopředu už mnohem odvážnější a při některých jeho akcích domácí publikum nedýchalo. Nejblíže gólu byl v 70. minutě Aleš Krč, ale jeho technická střela jen zazvonila na tyči. Těsně před tím ovšem nedokázal Urbančok nasměrovat hlavičku z běhu uvnitř malého vápna za záda uničovského gólmana. A když už se to Trousilovi v poslední minutě po rohu podařilo, na brankové čáře se míč odrazil od Lahodného mimo tyče. „Už nám chybí i ten kousek štěstí. Během dvou utkání jsme třikrát vykopli míč ze soupeřovy brány. Dneska Lahodný, minule dvakrát Přichystal," ulevil si vyškovský kouč Miloslav Machálek.

Zkušený kouč sice ocenil hru soupeře, ale výsledek 0:0 ho mrzí. „S remízou doma nemůže být žádný trenér spokojený. Na druhé straně nemůžu našim hráčům vytknout nedostatek úsilí, snahy, bojovnosti a agresivity. Ale chybí nám kreativita, naše hra je taková kostrbatá a zakončení velice špatné. Do šancí se dokážeme dostat, ale nepracujeme s nimi v takové té správné pohodě. Uničov má fotbalově velice vyspělé mužstvo. Celý zápas hrozil z rychlých brejků a dostal se do velmi dobré situace, když Krč nastřelil tyčku. Přesto je remíza pro nás ztráta, ale vzhledem k průběhu hry asi spravedlivý výsledek," zhodnotil zápas Machálek.

Podobně to viděl i Balcárek s dovětkem, že ještě víc vystihující by bylo skóre 1:1 nebo 2:2. „Ve druhém poločase jsme nastřelili tyčku a měli nějaké další náznaky. Domácí měli také šance, takže nakonec to skončilo spravedlivou remízou. Ale znova říkám, s naší hrou nejsem spokojený. Těžko jsme se dostávali do nějaké kombinace. Nedařila se nám naše hra po křídlech, vůbec jsme nevyužívali rychlých krajních hráčů Vasiljeva a Jeřábka," dodal Balcárek.

Rozpačité pocity domácích fandů nad prodlouženou šňůrou bez vítězství nakonec asi nejlépe vystihl brankář Ladislav Kollár, který odmítl gratulaci k vychytané nule. „Co s ní? Já bych raději bral vítězství 5:4," stručně a bez obalu naznačil, že se ani jemu remíza moc nezamlouvá.

MSFL – 14. kolo

MFK Vyškov – SK Uničov 0:0

Rozhodčí: Z. Kniesl – L. Kniesl, Chlevišťan

DFA: Mužík

ŽK: M. Jeřábek – Binar, Juřátek, Krč, Nuc

Diváků: 286

MFK: L. Kollár – Krejčí, Trousil, Hodinář – Jeřábek – Němeček (72. V. Novotný), Lahodný, Studený, Urbančok – Přichystal (81. J. Lička), Přerovský

Uničov: Uvízl – Koutek, Heinz, Vejvoda, Můčka – Vasiljev, Juřátek, Binar (78. Kasal), P. Jeřábek (80. Řehák) – Komenda (46. Nuc), Krč