Divizní nováček měl ze soupeře respekt, ale výborně se připravil. Proti technickému Rostexu postavil maximální bojovnost se zákroky někdy až za hranicí únosné tvrdosti. „Dokonale jsme využili našeho menšího hřiště a musím přiznat, že i hrbolatějšího trávníku, který technickým Vyškovákům evidentně neseděl. Prakticky jsme je nepustili ke kombinační hře a sami jsme se prosazovali důsledným napadáním a zdravou agresivitou. Vyškov má velmi dobrý tým, ale vyhrála naše taktika,“ přiznal trenér Vrchoviny Richard Zeman.

I za těchto okolností se ale zápas mohl vyvíjet jinak. Začátek patřil hostům, ale dvě slibné příležitosti gólem neskončily. V prvním případě proti přímému kopu k tyči zaúřadoval brankář Vítek, který nedávno působil ve Vyškově. Ve druhém mu po Ličkově střele pomohla tyč. Pak následovala chyba hostů při standardní situaci a vyškovský krajan Jašíček dal hlavou vedoucí gól. „Na začátku jsme měli štěstí, že jsme dali první gól. Pak už jsme se soustředili na pevnou obranu a čekali jsme na další chybu Vyškova. Ta přišla hned na začátku druhého poločasu a dokázali jsme ji využít. Pak už jsem věřil, že to dohrajeme na vítězství,“ dodal Zeman.

Vyškovští se až do konce zápasu snažili o korekci výsledku, ale proti úporně bránícímu soupeři se neprosadili. „Byl to takový fotbal nefotbal. My jsme chtěli hrát, oni jen bourali. Domácí použili všechny možné i nemožné prostředky, aby nám fotbal znechutili, včetně maximální a možná ještě větší tvrdosti, kterou rozhodčí toleroval. Takže jsem rád, že se nám nikdo nezranil a že nikdo nebyl vyloučený. Ale musím uznat, že domácí za to nasazení vyhráli zaslouženě. My jsme tentokrát moc šancí neměli,“ komentoval výsledek trenér Rostexu Valdemar Horváth.

Divize D
SFK Vrchovina – Rostex Vyškov 2:0 (1:0)
Branky: 27. Jašíček, 57. Buchta.
Vyškov: Kopáček – Maruška, Hodinář, Schindler (75. Daněk), Dočkal – Koláček, Pančochář, Sigmund (62. Kollár), Hirsch – Machálek (81. Hradil), Lič­ka.