Unikl jim postup do divize, přesto považují před nedávnem ukončenou fotbalovou sezonu za úspěšnou. Mužstvo Sokola Dědice skončilo v krajském přeboru na čtvrtém místě a nebýt zranění opor, mohlo na tom být i lépe.

„Letošní ročník byl poznamenán velkými změnami v kádru během zimní přestávky. Oslabilo nás i zranění čtyř hráčů. Z tohoto pohledu hodnotím naše umístění jako velký úspěch,“ říká trenér Sokola Jiří Štěpán. A to i přesto, že si v tabulce jeho tým během jara pohoršil.

Po podzimní části totiž Dědice figurovaly na prvním místě a ve fotbalových kuloárech se polohlasem mluvilo o jejich postupu do divize. „Nebránili bychom se tomu. Ale to, že jsme nešli výše, nás nemrzí. Postup nikdo z vedení neoznačil jako náš cíl. Na divizi ani nemáme odpovídající stadion a těžko bychom sháněli peníze na to, abychom ji hráli důstojně,“ říká trenér Štěpán.

V letošní úspěšné sezoně považuje za hlavní devizu kolektivní pojetí hry a touhu hráčů jít za vítězstvím. „Měli jsme dost hráčů, kteří se chtěli ukázat a vybojovat si místo ve vyšších soutěžích. Jejich dravost se skloubila se zkušenostmi starších fotbalistů, všichni táhli za jeden provaz a pak se nám dařilo,“ vidí důvod úspěchu v mnoha zápasech lodivod Štěpán.

Právě kvůli týmové hře nechtěl vyzdvihovat žádné individuality. „Všichni hráli dobře a spolehlivě. Pokud však musím, budu jmenovat Waldemara Horvátha, ten skutečně nikdy nezklame,“ pochválil zkušeného matadora dědický kouč.

Jiří Štěpán viděl slabinu svého týmu jen v horší tréninkové morálce a s ní spojenou ztrátou sil na konci sezóny. „Právě proto jsme prohráli některé zápasy. Jenže hráči netrénovali naplno především kvůli četným zraněním a zdravotním problémům. Když někdo měsíc stojí a pak má naskočit na celý zápas, je to na výkonu znát,“ ví Štěpán.

K letní přípravě jeho tým nastoupí už v pondělí. „Cílem bude opět umístění do šestého místa. Záleží to však také na tom, jací hráči budou k dispozici,“ uzavírá trenér.