Oba měli důvod se zlobit už ve čtvrté minutě. Třebíčský Libor Zelníček na Havránkovu nezvládnutou malou domů, kterou hlavou poslal na kopačky Miloše Kropáčka, a domácí Valdemar Horváth na to, jak vyškovský kanonýr s nabídnutou šancí naložil. Slaboučkou střelu do náruče brankáře Zrzavého lze, stejně jako hlavičku Havránka, hodnotit jako kiks.

Místo gólu zranění

„Chtěl jsem to dát technicky po zemi za zadní tyčku, ale podjela mi stojná noha, a i kdyby to nešlo brankáře, tak by to asi za brankovou čáru ani nedoskákalo. Asi jsem měl zavřít oči a napálit to. No a ještě jsem si při tom natáhl sval," kroutil nevěřícně hlavou ještě po zápase zkušený vyškovský bombarďák.

Gól by samozřejmě dal zápasu jiné parametry. Takto se hosté mohli soustředit na plnění svého plánu. Snažili se dlouho držet míč a v klidu čekat, co vymyslí domácí. Jenže ti si svůj technický kombinační fotbal zahrají spíš u soupeřů než na vlastním drnovišti. Brankáři tak mnoho práce neměli a v klidu mohli zůstat i po trestných kopech Hodináře na domácí a Ivana Čermáka na hostující straně. Oba z gólových „parket" trefili jen zeď.

S poměrně silným větrem v zádech a s vystřídaným matadorem Konířem se po přestávce aktivity chopili Třebíčští. Už po dvou minutách na trávníku právě Koníř připravil Petru Svobodovi čistou šanci, ale hostující dlouhán zblízka Kolárovu branku překopl.

Vyškovští se hledali a tlak hostů postupně sílil. V 67. minutě chtěl z pozice v pokutovém území Kollára obloučkem do protější šibenice obstřelit aktivně hrající Ivan Čermák, ale přehodil branku. Velké závary se před Kollárem odehrávaly zejména po rohových kopech. V 73. minutě se Zelníček dožadoval penalty, když se míč po Pallově odkopu zřejmě dotkl hráčovy ruky. Diskuse mohly být zbytečné, kdyby jeho svěřenec Kostelecký předchozí tutovku proměnil. Jenže zblízka vystřelil zbrkle a Kollár pohotově stihl míč vytěsnit nad břevno.

Poslat Třebíč domů bez bodu mohl střídající Sigmund pár vteřin po svém nástupu na hřiště. První dotek s míčem po Pallově uličce ale nezvládl, se střelou zaváhal a zblokovaný míč se jen posunul k Zrzavému.

„Hned na začátku jsme měli čistou šanci Milošem Kropáčkem a pak mohl rozhodnout Ivoš Sigmund. To nebylo o brankáři, ale pokud nebudeme v koncovce důraznější, agresivnější, tak prostě góly dávat nebudeme. A tedy ani vyhrávat. Je to další ztráta. Bohužel na tomto hřišti se fotbal moc hrát nedá. Snažíme se tomu přizpůsobit, ale stejně nás to omezuje," konstatoval rozladění Horváth.

Bod je nic

Podobné pocity dával najevo i jeho kolega. „Nejsem vůbec spokojený. Bod je jako nic. Na drny na hřišti se nevymlouváme. Ve druhém poločase jsme měli čtyři gólové šance a myslím si, že s tím větrem v zádech jsme Vyškov dost zatlačili. Ale něco tomu pořád chybí. Co? Fotbalovost, fotbalový um," rovněž si nebral servítky i směrem ke svému týmu Zelníček.

Divize D

27. kolo:

MFK Vyškov – HFK Třebíč 0:0

Rozhodčí: Polák – Skřítecký, Miklík. DS: Petřivý. ŽK: P. Čermák, Durda, I. Čermák (vš. Tř.). Diváků: 210.

Vyškov: Ladislav Kollár – Baričák, Hodinář, Voral, Koláček – Hradil, Martin Žoček, Hrušák (80. Sigmund), Palla – Kropáček (46. Filip Novotný), Lička. Trenér: Valdemar Horváth.

Třebíč: Zrzavý – Štěpán Svoboda, Havránek, Herbon, Pavel Chalupa – Durda, Chlup (46. Koníř), Ivan Čermák, Pavel Čermák, Křivánek (63. Kostelecký) – Petr Svoboda. Trenér. Libor Zelníček.

Po minutách: mfk vyškov – hfk třebíč

4. Hostující Havránek nezvládl malou domů, míč skončil přesně na kopačce Kropáčka, který dokáže dát gól i z obtížnější pozice. Tutovku tentokrát ale slabounce z malého vápna poslal do náruče brankáře Zrzavého.

6. Hostující Petr Svoboda pálil z otočky slabě mimo.

10. Pallu v šanci zastavil praporek pomezního asistenta.

14. Křivánkova střela levačkou zleva Kollárovu branku netrefila.

18. Hrušákovu ránu z velkého vápna obrana hostů zblokovala.

23. Hodinář nepotvrdil pověst nebezpečného exekutora trestňáků. Ze svojí parkety, trochu zleva pravačkou ze dvaceti metrů, trefil jen zeď.

25. Téměř shodnou situaci na druhé straně nezvládl ani Ivan Čermák.

29. Jen hezké a rychlé brejky v jedné minutě předvedl Vyškov i Třebíč. Bez koncovky.

33. Rychlou akci Hradila, prodlouženou Hrušákem, tentokrát Palla už zakončil, ale zase mu obránci stihli dát do střely nohu.

42. I druhý Hrušákův pokus ze dvaceti metrů skončil tečí obránců a v náruči Zrzavého.

44. První rohový kop domácích hosté odvrátili a zezadu nabíhající Voral pořádně a tvrdě vyděsil Zrzavého, ale odchovanec Zbrojovky Brno stačil dělovku posunout nad břevno. Po rohovém kopu nebezpečně hlavičkoval Žoček.

47. Po přiťuknutí od zkušeného Koníře z gólové pozice překopl vyškovskou branku Petr Svoboda .

49. Baričák to zkusil z dálky, ale slabě a vedle.

59. Dlouhán Petr Svoboda poslal volej nad.

67. Ivan Čermák zkusil najít technickým obloučkem zleva pravačkou protější šibenici, ale zakroutil to těsně nad.

71. Hrušák sice střílel v úhlu, ale gólová šance to rozhodně byla, jenže trefil přímo do Zrzavého.

73. Přetažený centr před domácí branku chtěl odkopnout Palla, jenže netrefil dobře balón a Kostelecký tak mohl střílel z malého vápna. Kollár reflexem vypíchl balón nad břevno. Hostující kouč Zelníček ovšem velmi vehementně reklamoval Pallovu ruku a následnou penaltu.

80. Ivan Čermák zase pokazil trestný kop z dobré pozice, rána sice byla tvrdá, ale šla vysoko nad.

81. Rozhodnutí měl na kopačce Sigmund možná pět vteřin po svém nástupu do hry. Po Pallové uličce ale tutovku zblízka zakončit nedokázal.

85. Přetažený centr hostů se vrátil do pokutového území a Durda naštěstí pro domácí nenadálou šanci nevyužil.

87. Tečka za utkáním. Nevydařený pokus o střelu zdálky Filipa Navrátila.