Smrtící brejky soupeře, vlastní obrovský, ale platonický drtivý tlak, a rozhodčími připuštěná drsná hra, z které profitovali hosté.

To jsou důvody porážky vyškovských fotbalistů ve druhém jarním kole Moravskoslezské fotbalové divize skupiny D. V něm devátý celek přivítal třetí Velké Meziříčí a chtěl se revanšovat sobě i domácím příznivcům za nepovedený remízový zápas z minulého týdne proti Třebíči. Plán se ale nezdařil.

Průběh hry přitom nevypadal z pohledu Vyškova špatně. Po prvních náznacích aktivity hostů domácí vzali branku soka útokem a snažili se ji dobýt, seč jim síly stačily. Postupem času se ale začaly naplňovat obavy, že sobotní duel bude v tomto směru duplikátem posledního domácího bezbrankového trápení z minulého týdne proti Třebíči.

„Poslední dva zápasy jsme nedali gól a ani dnes to nebylo v útoku o moc lepší. Chce to větší důraz od útočníků a záložníků. Navíc se projevuje i to, že někteří dnes nastoupivší hráči netrénovali čtrnáct dní, například Vlček či Navrátil,“ konstatoval trenér Rostexu Pavel Svoboda. Do zakončení se dostávali většinou po skrumážích v pokutovém území a dobře zahraných rohových kopech Lička, Steiner, ale i další. K protrhnutí smůly ale vždy kousek chyběl.

Velké Meziříčí nepředvádělo žádný atraktivní fotbal. Uchýlilo se k bezchybné obraně, dobře zahušťovalo prostor kolem své svatyně a vsadilo na možnost rychlých protiútoků, i když podle slov vedení to takhle jednostranně vypadat nemělo. „Nechtěli jsme se soustředit jen na brejky. Ale Vyškov směřuje dlouhé míče už od obranné řady na útočníky, takže proti tomu se venku nic moc jiného hrát nedá,“ objasnil asistent meziříčského trenéra Miroslav Karpíšek.

Protiútoky hostů ale měly přívlastek smrtící. Jejich frekvence nebyla vysoká, ale hned první využili. Ve čtyřiatřicáté minutě předvedl fantastický slalom bránícími hráči Vyškova a kličku brankáři Kollárovi Kratochvíl.

Druhá půle se lišila jen tím, že tlak domácích ještě zesílil. Jinak měla stejný scénář, protože když vyrovnání viselo ve vzduchu, přišel v padesáté minutě další blesk z čistého nebe. Rychlou akci zakončil přesnou hlavičkou po centru Muchy znovu Kratochvíl.

Rostexu budiž ke cti, že i dál se snažil o povzbuzení ve formě skórování. To se ale nakonec nepodařilo a hosté slavili vítězství 2:0. „Máme velkou radost. Využili jsme šance a do řad domácích se vkradla nervozita,“ usmíval se Karpíšek. Lavičce domácích naopak do řeči příliš nebylo. „Byl to soupeř k poražení, to víme všichni. Díky chybám jsme inkasovali a když nedáte gól, nemůžete vyhrát,“ litoval Svoboda.

Nutno dodat, že ani trio sudích nepředvedlo zrovna excelentní výkon. Na hřišti někteří aktéři utrpěli krvavé šrámy a nepotrestané zákroky za hranicí pravidel samozřejmě vyhovovali více hostům. „Utkání ovlivnila drsnost. Už ve čtvrté minutě dostal Hodinář loktem do hlavy a rozhodčí to jakoby neviděli. A v tom pokračovali prakticky celý zápas. Musíme si ale přiznat, že i s tím se musíme umět vyrovnat,“ uzavřel kouč.