Poměrně předvídatelné výsledky, ale naprosto šokující počet branek, který čtenáři nemohli předvídat.

Tak zní shrnutí jubilejního desátého kola podzimní soutěže fotbalových fanoušků, jež jsou kromě kopané i příznivci Vyškovského Deníku. Jejich každotýdenní zpestření, vzájemné soupeření okresních znalců nejpopulárnější kolektivní hry na světě nazvané podle hlavního partnera akce Fortuna liga, jim připravila jako vždy radost z úspěchu i velké překvapení.

Na jedné straně pečlivě vybraná desítka víkendových utkání od divizní úrovně až po čtvrtou třídu dopadla, co se týče majitelů vítězství a bodů, více méně podle papírových předpokladů. Co se ale naprosto vymyká dosavadní praxi Fortuna ligy, je celkový počet branek. Ten totiž ještě nikdy nepřesáhl hranici čtyřiceti zásahů a tentokrát se hráči všech celků radovali ze zapsání do střeleckých statistik hned šestapadesátkrát.

Úctyhodný údaj v kolonce supertrefy nakonec i rozhodl, kdo si v nejbližších dnech přijde do redakce pro tričko s logem soutěže a volnou stokorunovou sázenku do kterékoli sázkové kanceláře už jmenované společnosti. Na tyto ceny sahalo až kvarteto tipujících, kteří si připsali do průběžného hodnocení osm bodů. Ke správné hodnotě supertrefy se sice nikdo ani zdaleka nepřiblížil, ale přesto vítěze určila. Je jím vyškovský Jiří Žižlavský, ačkoli i on se mýlil o plných sedmnáct gólů.

Už jen pár kol před koncem celé podzimní soutěže a rozdílení hlavních cen drží průběžnou první příčku stále Ivo Hložek z Vážan nad Litavou. Navíc zvýšil svůj odstup na největšího pronásledovatele, dražovického Zdeňka Mocíka na šest bodů. Třetí Jaroslav Andrla z Němčan ztrácí další bodík a do boje o konečné prvenství také může výrazně promluvit. Bez šancí není ani zatím čtvrtý vítěz kola.