Zápas proti bývalému Inzert Expresu rozehráli hosté parádně a už ve třetí minutě je po rychlém brejku přivedl do vedení Michal Honek. Jenže spíše to byl signál pro domácí tým, který postupně získal územní převahu. „První poločas domácí odehráli dobře, měli slušný pohyb a byli agresivnější. Řekl bych, že dokud jim vydržely síly, tak nám dělali velké problémy," přiznal trenér Tatranu Milan Boušek.

Druhý poločas ovlivnila rychlá branka Rousínova, který se po ní ujal režie zápasu. V závěru pak dal pojistku na jeho vítězství kapitán Miloš Žoček proměněnou penaltou. „Chtěli jsme konečně vyhrát, ale Rousínov si ve druhém poločase zkušeně hlídal vedení a vyhrál zaslouženě," řekl po zápase Tomáš Pěnkava, asistent domácího trenéra Michala Soboty. Boušek ale upozornil, že situace nebyla tak jednoduchá. „Byl to pro nás hodně důležitý zápas. Po sestupu na dvanácté místo už jsme byli tak trochu pod tlakem. Navíc nám chyběli Dvořák a brankář Řepka. Proto jsem rád, že to kluci odbojovali, ty body zadarmo určitě nejsou," dodal kouč Tatranu.

Zítra má krajský přebor na pořadu předehrávku 33. kola. Rousínov se od 17.00 hodin utká doma s Moravským Krumlovem.

Krajský přebor

FK Znojmo – Tatran Rousínov 1:3

Poločas: 1:1

Branky: 19. Železný – 3. Honek, 50. Kupčík, 81. Žoček z pen

Rozhodčí: Pátek

ŽK: Procházka, Kalina, Železný, Vítámvás – Benda

Diváků: 70

Znojmo: Vítámvás – Sedláček, Kalina, Doubek, Dufek – Honz (61. Sokol), Procházka, Kubošný (10. Peřinka), Železný (71. Kubále), Ostrý (61. Dušek) – Németh (75. Karban).

Rousínov: Karabina – Škodák, Drobný, Hartl, Pupp – Benda (82. Radil), Žoček (89. Nohel), Ševčík, Líznar – Kupčík, Honek (76. Kameník).