Skóre otevřel kiks brankáře Tadeáše Sovy, který rozehrávku poslal na kopačky prostějovského útočníka Davida Píchala a ten prázdnou branku nemohl minout. „Oba inkasované góly byly laciné. První po chybě brankáře, druhý z penalty po zbytečném zákroku ve vlastním velkém vápně, který rozhodčí posoudil jako faul,“ mrzelo vyškovského trenéra Jana Trousila.

NESPOKOJENÝ MACHALA

Naštěstí potom prožil radostnější chvíle, i když v prvním poločase měli více ze hry Prostějovští. V jejich útoku nastoupil podzimní člen vyškovského kádru Jan Koudelka, ale citelně chyběl vytáhlý hrot Karel Kroupa, který je zraněný. „My jsme si zápas pokazili sami, protože v prvním poločase jsme byli lepší a měli jsme vést víc než 1:0. Jenže nás trápí koncovka. Pokud nehraje Karel Kroupa, tak není hráč, který by to zakončil. Byla tam spousta situací, které jsme měli dohrát, a mohly z nich být góly. Včetně brejků, kdy jsme šli sami na branku,“ mračil se po utkání prostějovský lodivod Oldřich Machala.

MFK Vyškov - 1. SK Prostějov 3:2
Poločas: 0:1.
Branky: Matocha 2, Zoue – Píchal, Koudelka z pen.
Rozhodčí: A. Horváth – Dadák, L. Horváth. Diváků: 80.

Vyškov: Sova (Machalický) – Jeřábek, Kuncl, Němeček – Novotný, Matocha, Němec, Koné, Zoue – Krejčí, Přerovský. Střídali: Lahodný, Cvijović. Trenér: Jan Trousil.

Prostějov: Neoral (46. Jícha) – Machynek, Sus (55. Popelka), Rus, Hirsch (15. Sečkář) – Koudelka (73. Marčík), Pančochář (46. Petržela), Langer (46. Fládr), Hapal – Žykov – Píchal (46. Šteigl). Trenér: Oldřich Machala.

„Celkově to byl z naší strany dobrý zápas. Prvních patnáct minut byl Prostějov lepší, pak jsme se jim vyrovnali v důrazu i pohybu. Dali jsme hezký gól a vyšel nám signál ze standardní situace, který jsme trénovali,“ naopak chválil Trousil.

Gólovou tečku za utkáním mohl těsně před koncem udělat domácí Daniel Přerovský, ale jeho volej, když byl sám před brankářem, přeplachtil břevno. „Hlavně jsem se na to špatně natočil. Levačkou jsem to chtěl dávat z halfvoleje a dopadlo to tak, jak to dopadlo,“ popsal zmařenou příležitost vyškovský útočník.

Nový prostějovský hrot Koudelka se proti svým bývalým spoluhráčům gólově prosadil jen z penalty, ale Machala byl s jeho výkonem spokojený. „Byl to klasický zimní přípravák. Kluci po mně ani moc nešli. Ale mají silné mužstvo. Hodně je znát hlavně příchod Martina Kuncla do obrany. Myslím, že budou hrát hodně nahoře, kde se chceme pohybovat i my. Jaro bude dlouhé a těžké, ale rozhodnou výkony na hřišti,“ řekl po zápase Koudelka.

Oba trenéři ovšem výsledku nepřikládali mimořádný význam. To ten podzimní v podstatě katapultoval Prostějov do čela tabulky moravskoslezské ligy. Pokud by Hanáci ve Vyškově prohráli, přezimovali by až třetí za vedoucím Velkým Meziříčím a druhým Vyškovem. O jarních plánech hovořil Machala sympaticky bez alibismu. „Jsme první v tabulce a chceme postoupit! Víme, že nás čeká hodně práce a taky, že Vyškov nám může konkurovat a bude těžkým soupeřem,“ zdůraznil trenér Prostějova.

ČEKÁNÍ NA POSILY

Do jaké míry se to Trousilově partě podaří, to bude záviset i na doplnění týmu. „Pořád je nás málo, deset jedenáct hráčů, a jsou tady i kluci, u nichž jsem nepočítal s tím, že tady budou na zkoušku tak dlouho. Čekáme na další hráče z Afriky a doufám, že nám vyjde Ambrozek, který teď byl na zkoušce ve Znojmě. Musíme přivést minimálně tři hráče. Zatím máme jediného útočníka. Proto jsem za výhry s Hodonínem i Prostějovem rád. Hra už měla nějaký obraz, tedy systém, co chci hrát 3 – 5 – 2,“ naznačil nejbližší klubové úkoly trenér Trousil.