V čem byl loňský podzim lepší než letošní?

To je otázka. V umístění, přece! A teď vážně, kluci ukázali jak v loňské, tak i v letošní podzimní sezoně, že mají na to hrát o přední příčky v I. A třídě. Pro nás byl loňský podzim lepší hlavně v tom, že se nám vyhýbala zranění. Kluci byli více v pohodě, vyhrávalo se a tým šlapal. Teď tým také šlape, ale většina kluků ukončila studia, a tak řeší problémy s prací.

Jak byste charakterizoval hru Bučovic, případně srovnal s těmi nejlepšími?

Na tuto otázku jsem již částečně odpověděl v první otázce. Hrajeme to, na co jsme právě připraveni. Jedna věc je ta, jaká je vaše představa, a druhá ta, co s mužstvem můžete udělat. Když jste u týmu, tak pohled na celkovou situaci je úplně jiný, než když se na všechno díváte z tribuny. Jsme mužstvo spíše technické a máme problémy, když na nás někdo jde, jak se říká „od podlahy". Naše skupina je plná takových mužstev. My se s tím snažíme vyrovnat, někdy to jde, no a někdy ne. Takový je prostě amatérský fotbal. Kluci hrají I. A třídu, a to je pěkná soutěž. Našim cílem je tuto soutěž hrát důstojně, a to si myslím, že se doposud daří.

Neslušely by Bučovicím vyšší ambice?

Největší roli v naší soutěži hraje vnitřní a vnější motivace jednotlivých hráčů. Mužstva, která se usadila na čele tabulky, jsou viditelně motivována. V nejlepších oddílech naší skupiny je řád a v neposlední řadě i finance, a tak si jdou za svým cílem. Pak přichází výsledky, ocenění ve formě dobrého umístění.

Jste spokojený s podzimní bilancí? Odpovídá počet bodů předsezónním představám nebo jste přepokládali větší zisk?

Jsem spokojený a zisk bodů předčil mé očekávání. Jsem trochu zklamán z tréninkových absencí, ale jak jsem již zmínil, ty vyplynuly vždy z omluvitelných příčin.

Které zápasy vám vyšly a kde jste zbytečně ztráceli body?

Doma nám vyšly všechny zápasy vyjma Rakvic, výsledkově, a dá se říci, že i herně. Venku jsme dobře takticky zvládli remízové zápasy, a to v Bořeticích a s dobře hrající Břeclaví B. Vyhráli jsme v Šaraticích. Nezvládli jsme zápas v Lanžhotě, kde jsme dlouho vedli, a nakonec jsme dostali 4:1. Mrzí mě úvodní remíza v Dražovicích. No a debakl ve Slavkově 4:1, to je největší sezonní kolaps.

Kteří hráči splnili vaše představy, od kterých jste naopak čekal víc? Nebo které posty byly silné a které slabší?

Já beru mužstvo jako celek. Samozřejmě že každý v mužstvu má svou roli. Mužstvo šlapalo v rámci individuálních možností. V kabině a na hřišti mně chybí větší chtíč mladých hráčů prosadit se. Porvat se o své postavení v týmu.

FC Bučovice
Místopředseda: Stanislav Goliáš.
Sekretář: Alois Špičák.
Trenér týmu: Ladislav Kachlík. Asistent: Josef Fenyk.
Vedoucí týmu: Pavel Handlíř.
Kádr týmu: Martin Hanák – Roman Sedlář, Marek Kachlík, Jan Brožina, kapitán týmu Stanislav Hanousek, Vladimír Mikulášek, Radek Chalabala – Michal Handlíř, Ladislav Štrublík, Tomáš Kachlík, Lukáš Jeřábek, Miroslav Nový – Martin Bil, Lukáš Bodeček, Jaroslav Lazor, Petr Koudelka. Z dorostu: Josef Buriánek, Vilém Horák, Lukáš Němec, Michal Posolda.

Proč se vám dlouhodobě nedaří udržet početnější kádr?

Málokdo je ochoten sedět na lavičce a raději jde hrát nižší soutěž. My před sezonou vytvoříme šestnáctičlenný kádr. Tři hráči se nám zraní, dva hráči jsou někde pracovně a je nás tak akorát. A tak je to každý rok. Když můžeme, bereme s sebou nadějné dorostence, ale ti tak zase chybí dorosteneckému týmu. Nemáme B tým, ale ani ten asi není řešení. Spíše bych se přikláněl k existujícímu projektu farem, a to mezi týmy jihomoravského krajského a okresního fotbalového vazu.

Upozornili na sebe někteří mladí hráči, které jste vozili s sebou?

Nechci jmenovat. Mladé se snažíme zapojit do mužstva, vše mají ve svých rukách. Oni si musí určit priority.

Která mužstva vás v soutěži mile a nemile překvapila?

Když se o regionální fotbal zajímáte, tak vás máloco zaskočí. Ratíškovice zaslouženě vedou tabulku, Bořetice jsou na tom dobře. No ale uvidíme, jak dlouho jim to vydrží. Lednice jde nahoru, mají sympatický areál. Nemile mě překvapila naše regionální mužstva Šaratic a Slavkova. Přeji jim, aby se situací co nejlépe popasovaly a tak nadále hrály tuto soutěž.

Budete jako trenér pokračovat?

Jsem u mužstva třetím rokem s Josefem Fenykem. Oba to děláme rádi. Jestli budeme nadále pracovat pro bučovický fotbal, nebo u jakého mužstva, to rozhodnou další okolnosti. Každopádně chci poděkovat vedoucímu mužstva Pavlu Handlířovi, bez kterého si činnost v oddíle nedovedu představit. Pepovi, který souběžně koordinuje žáky, a všem hráčům za spolupráci. Velké břemeno v oddíle leží i na panu Aloisu Špičákovi.

Jistě už máte představu o zimní přípravě a případném doplnění kádru pro jaro.

Příprava A mužstva bude plnohodnotně zajištěna, tak jako každý rok. Máme již domluveny dva přátelské zápasy s lídrem krajského přeboru Bohunicemi. Trénovat budeme v tělocvičně, a pokud bude počasí příznivé, tak i venku na umělce. Co se týká hráčského kádru, hlavním úkolem je stále zabudovávat mladé odchovance do týmu.