Sedm zápasů čekali fotbalisté MFK Vyškov na vítězství. V této sérii získali jen tři body za domácí remízu s Otrokovicemi a venkovní plichty v Kroměříži a na HFK Olomouc. Přitom fotbalový projev nebyl ve většině případů špatný. Jenže vyškovský fotbal neměl koncovku.

V Uničově se střelci našli a v herně výborném druhém poločase otočili výsledek Daniel Přerovský a Cheick Sekou Toure. „Už první poločas nebyl z naší strany špatný. V přestávce jsem hráčům zdůrazňoval, že tento zápas půjde otočit, ať tomu věří, a jsem moc rád, že se to povedlo. Kluci výhru poslali do špitálu Honzovi,“ radoval se po zápase David Hodinář, který jako asistent tentokrát koučoval tým, protože hlavní trenér pobýval v nemocnici na menším operačním zákroku.

Domácí prostředí velelo Uničovu začít aktivněji. Jeho mírná územní převaha ale dlouho končila jen před pokutovým územím hostů, kteří brzy pochopili, že se na tomto trávníku dá něco uhrát. Hlavička na hrotu bojujícího Toureho ve 21. minutě ještě moc nebezpečná nebyla, to Přerovský si s přihrávkou jmenovce Daniela Matochy o tři minuty později měl poradit lépe.

Až do trochu otevřené vyškovské obrany začali být nebezpečnější i domácí. Po centru Jana Hladíka poslal Aleš Krč míč v čisté šanci nad branku. O dvě minuty později brankář Marek Machalický musel dobrým vyběhnutím zlikvidovat sólový nájezd Davida Bači. Bohužel po následujícím rohovém kopu zaznamenal uničovský snajpr Krč dorážkou ze skrumáže svoji sedmnáctou branku. „Právě na tyto situace a Krče jsme se v týdnu speciálně připravovali a stejně po standardce dostaneme gól. Naštěstí celou druhou půlku mužstvo odehrálo nadstandardně a bylo za to odměněno dvěma góly. A zaslouženým vítězstvím,“ komentoval spokojený Hodinář, který důležité věci konzultoval s Trousilem po telefonu.

Vyrovnat mohl už v závěru první části třetí vyškovský Daniel, Pospíšil. Na domácí branku šel sám z vlastní poloviny a lob přes vyběhnutého brankáře Tomáše Uvízla poslal vysoko nad branku.

Druhý poločas se hrál pod taktovkou Vyškova. Nejprve Přerovský trefil břevno, pak poslal oblouček těsně nad Matocha, ale do třetice už uhodilo. Přerovský s tečí prostřelil klubko hráčů před domácí brankou.

Uničovské inkasovaný gól viditelně zaskočil, naopak hosté spěchali za rozhodnutím. Nastřelili tyčku a rovněž po rohu hlavou otočil stav Toure. Šest minut před koncem mohl po ojedinělé akci, ale pěkné uličce patičkou od Krče, vyrovnat Roman Vasiljev. Na druhé straně se po uvolnění od Němečka sám před Uvízlem polekal Matocha a pálil nad branku. „Celou dobu na trénincích pracujeme na tom, aby si kluci věřili, že jsou schopní dávat góly i když nemáme vyloženě hrotového útočníka. Teď se to povedlo. Všichni se na výhře podíleli stejnou měrou. Projevili fotbalovou kvalitu a trochu se k nám tentokrát přiklonilo i to sportovní štěstíčko. Zápas byl vyvrcholením celého týdne, kdy z mužstva bylo cítit, že tu nepříjemnou šňůru chce za každou cenu zlomit,“ chválil koučující Trousilův asistent.

„Po sérii dobrých výsledků jsme opět spadli na zem. Druhý poločas byl strašný, nejen herně, ale i ty obdržené branky, které jsme hostům darovali. V každém případě nás druhý poločas přehráli a chtěli vyhrát víc než my," konstatoval zklamaný trenér Uničova Zbyněk Zbořil.

SK Uničov - MFK Vyškov 1:2
Poločas: 1:0. Branky: 32. Krč - 60. Přerovský, 79. Toure. Rozhodčí: Drozdy – Z. Kneisl, Gasnárek. DS: Prokeš. ŽK: Koutek – Schneider. Diváků: 185.
Uničov: Uvízl - Purzitidis (84. Rajnoha), Krayzel, Vejvoda, Koutek - Binar (61. Markovič) - Dostál, Komenda, Bača (61. Vasiljev), Hladík - Krč. Trenér: Zbyněk Zbořil.
Vyškov: Machalický - Jeřábek, Kuncl, Tijani, Pospíšil - Přerovský, Lahodný, Studený, Schneider, Matocha - Toure. Trenér: David Hodinář.