„Neříkám, že jsem nespokojený, z výsledku i z výkonu mám dobrý pocit, ale podle průběhu zápasu jsme jednoznačně měli vyhrát," ulevil si těsně po závěrečném hvizdu rozhodčího.

Šéf Dostálek

Narážel tím zejména na závěr zápasu, kdy se do šance dokonce dostal i stoper Jašíček. Ale Vyškovští mohli dát několik gólů i v prvním poločase. Tým profesionálně dirigovaný Richardem Dostálkem kontroloval střed hřiště a zejména zkušený exreprezentant vysílal spoluhráče do kolmých náběhů, po nichž to několikrát v pokutovém území domácích hodně vřelo. Poprvé už v osmé minutě, kdy si z pravé stany po Dostálkově pasu do střelecké pozice naběhl Hradil. Vypálil sice tvrdě, ale těsně nad.

Domácí tým nastoupil silně oslabený, ale kvality moravskoslezské ligy potvrzoval, i když až do šancí hosté jeho hráče nepouštěli. S výjimkou šestatřicáté minuty, kdy to ovšem Čonka provedl mazácky a z pravé strany přeloboval vybíhajícího brankáře Kollára. „Od začátku jsme byli lepším mančaftem, kombinovali jsme a dokázali jsme se přes ně prosadit. Pak jsme ale dostali laciný gól, jednoduchá věc, nezachytili jsme náběh za obranu," popsal úvod utkání režisér hry Dostálek.

Inkasovaný gól vyškovský elán prakticky až do poločasu skoro umrtvil a ve čtyřicáté minutě musel Kollár s námahou likvidovat střelu Otruby. „První půlhodinu jsme odehráli výborně, Hradil měl několik šancí na gól a i další akce jsme nedotáhli do konce. Z prvního ohrožení brány jsme dostali branku a do konce poločasu jsme odešli ze zápasu. V kabině jsme si řekli, jak se má rvát o výsledek, že nás gól nesmí tak rozhodit, že taková situace může nastat i v soutěži. A druhá půle byla v pořádku," konstatoval Zbořil.

Do ní vyškovský kouč provedl jednu změnu, ale v závěru si zahráli všichni hráči. Vyškovský tlak postupně gradoval a jen střídající Kropáček měl nejméně čtyři možnosti dát gól, ale v největších šancích ho reflexem vychytal hulínský brankář nebo rotující míč neočekávaně odskočil od trávníku. Ale gólové akce nedotáhl i Urbančok a lekl se jí i Jašíček. „Na šance jsme určitě měli vyhrát. Ale i tak jsou moje první dojmy z Vyškova vesměs kladné, i když je v tuto chvíli nechci přeceňovat. Mám tu i jinou roli. Trenérovi budu k ruce a budu přísný a důsledný. I když celkově jsem pozitivní člověk, tak nebudu jen chválit, nesmím přehlížet chyby i na dobrých věcech. Myslím si, že je tu kvalitní mužstvo a až si to trochu sedne, pak to určitě půjde. Ale to může chvilku trvat, protože je tady řada nových hráčů a navzájem se teprve poznáváme," věří v Hulíně jasně nejlepší muž na hřišti Dostálek.

Toto hodnocení Dostálkova vystoupení potvrdil i domácí kouč Jindřich Lehkoživ, který si ale všiml i jiných vyškovských předností. „Vyškov má několik mladých šikovných kluků, velmi pohyblivých a rychlých. Předvedl dobrý fotbal. Je vidět, že hrál a chce hrát o špici divizní tabulky. Proto jsem byl celkově spokojený, pro generálku to byl ideální soupeř. My jsme byli v okleštěné sestavě, protože máme řadu zraněných hráčů. A klíčových. V prvním poločase jsme byli lepší my, ve druhém byl Vyškov aktivnější s tím, že oni hodně prostřídali," řekl k zápasu trenér domácího Spartaku, podle jehož slov se Hulín v moravskoslezské lize nebude ucházet o přední pozice a bude mu stačit klidná záchrana v soutěži. I přes domácí oslabení Zbořil považuje zápas s Hulínem za dobrou tečku za letní přípravou. Vyjma zraněného Žočka vyzkoušel prakticky všechny adepty na základní sestavu. „Proti dalšímu soupeři z MSFL jsme předvedli dobrý výkon, chtěli jsme to odehrát jako mistrák. Hráčům jsem před zápasem řekl, že bez ohledu na výsledek chci z Hulína odjet s pocitem, že jsme nachystaní dobře. I když to vždycky může být lepší, tak ten pocit mám," dodal Zbořil.

MFK Vyškov zahájí divizi v neděli v Polné.

Spartak Hulín – MFK Vyškov 1:1 (1:0)

Branky: 36. Čonka – 55. Hradil.

Hulín: Dubec (46. Vogl) – Barcuch, Paciorek, Číhal (80. Čonka), Řihák – Pácl, Kadlec, Dvořáček – Otruba, Čonka (46. Mrhálek). Trenér: Jindřich Lehkoživ

Vyškov: L. Kollár – Koláček, Hodinář, Jašíček, M. Kollár (75.Král) – Hatle (46. F. Novotný), Voral (75. J. Lička) – Hradil (65. Kropáček), Dostálek, Kopečný (60. Urbančok) – M. Lička (75. Sigmund). Trenér: Zbyněk Zbořil

ČTĚTE TAKÉ: Fotbalista Vyškova Jašíček je spokojený: zdravotně jsem v pořádku