A podzimní „raport“ pro vedení klubu nemohl být lepší. Fotbalisté Šaratic jako nováček vedou A skupinu I.A třídy. Šéf lavičky Michal Odehnal tvrdí, že hlavně proto, že mužstvo dokázalo plnit jeho pokyny. „Dokázali jsme se prosadit vlastním herním stylem, jednotlivci i celé mužstvo si plnili svěřené úkoly,“ pochválil své svěřence.

S jakým umístěním jste před podzimem počítal? Jste vedením překvapen?
Přestavoval jsem si uhrát minimálně osmnáct bodů, respektive s předehrávkou dvacet jedna. O umístění mi moc nešlo, chtěl jsem mít takový bodový zisk, aby se nám do jarní části šlo relativně v klidu. Co se týká vedení po podzimu, tak vzhledem k průběhu sezony nejsem až tak překvapen. Naše tabulka je velice vyrovnaná a například šestý Slavkov ztrácí jen šest bodů, takže na jaře to může být vše úplně jinak.

Jaký je rozdíl ve sportovní úrovni mezi I.B a I.A třídou?
Dříve, když jsem ještě hrál, tak mi přechod z I.B do I.A připadal velice markantní, ale v dnešní době se soutěže neuvěřitelně vyrovnávají a troufnu si říci, že většina týmů z I.A by mohla hrát i krajský. Výš už ale ne, z krajského přeboru do divize už je neuvěřitelný výkonnostní skok. To bohužel vidíme i na týmech, které loni postoupily.

V čem vidíte hlavní příčiny, že vedete tabulku?
Je to otázka pár bodů. Klidně jsme mohli být šestí, ale když budu analyzovat naše výsledky, tak si myslím, že naše největší síla je v kázni, morálce a v plnění zadaných úkolů jednotlivcům, potažmo celému týmu.

Které bodové ztráty vás mrzí?
Samozřejmě všechny, ale když vyberu jeden zápas, tak je to určitě utkání ve Vojkovicích, kde jsme přišli o vítězství až v nadstaveném čase z rohového kopu a po našem selhání a nesoustředěnosti.

Které zápasy naopak považujete za nejvydařenější?
Zase všechny, které jsme vyhráli… Ale vážně, to určitě není pravda. I v některých vyhraných zápasech jsem nebyl spokojený. A naopak, velice spokojený jsem byl třeba po remízách a navíc doma. Například s Líšní, když jsme vyrovnávali na 1:1 až v 86. minutě z penalty. Nebo první naše venkovní vítězství v Miroslavi 0:1, kde jsme jeli prakticky v jedenácti a se dvěma kluky z béčka a dohrávali jsme vlastně v devíti. Výsledek jsme bránili celý zápas a v 61. minutě jsme dokonce dali gól a pak to opět byla půlhodinová defenzíva. Nicméně pro mě byl nejhezčí zápas, co se týká bojovnosti a všeho kolem, náš první domácí zápas s Dobšicemi, i když jsme právě jen remizovali 3:3. Prohrávali jsme od 25. minuty a vyrovnali jsme z penalty v 40. minutě. V kabině jsme si něco řekli, ale na hřišti to nebyla pak pravda a v 55. minutě jsme už prohrávali o dvě branky. Právě potom jsme dokázali naši sílu a bojovnost, když jsme v 68. minutě dali na 2:3 a v 77. minutě jsme vyrovnali.

I.A hrajete s poměrně úzkým kádrem, jaká byla osa mužstva?
Kádr máme opravdu úzký, ale na to už jsem si za ty dva roky, co jsem u týmu, zvykl. Na druhé straně je kádr velice vyrovnaný a na každý post jsou dvě alternativy, takže v tomhle ohledu je to super. Osu jmenovat nebudu, protože díky naší komplexní hře by si nikdo nezasloužil, abych ho nejmenoval. Všichni mají své úkoly na hřišti a ty si musí plnit, když jeden vypustí, tak odchází celková hra.

Tedy jinak, kteří hráči splnili vaše představy, od kterých jste čekal víc?
Mohu tvrdit, že kluky už znám docela dobře, takže vím, co od nich mohu očekávat a co ne. Určitě tam byly vynikající individuální výkony a naopak někdy špatné, až hrůzostrašné, ale to se může stát každému a neznamená to, že mě zklamal nebo že jsem od něj čekal víc. Ano, v daném zápase ano, ale komplexně ne.

Co bude hlavním pilířem zimní přípravy? Budete posilovat mužstvo, případně rozšiřovat kádr?
Příprava začne v lednu. Budeme makat na fyzické kondici a od února budeme hrát opět na turnaji v Líšni, kde jsme byli i loni a velice se mně to líbilo a mělo to přínos. Co se týká posilování mužstva, tak na to v tuhle chvíli nemohu odpovědět. V případě, že se nám podaří udržet celý kádr, tak jak jsme měli na podzim, tak nikoho hledat nebudu a ani nebudu po vedení nikoho požadovat. Ale jestli někdo odejde nebo skončí, tak samozřejmě na jejich posty budu hledat náhrady a budeme to řešit s vedením.

Bude pro jaro jednoznačným cílem Šaratic postup do krajského přeboru?
Abych řekl pravdu, tak nad tím jsem zatím nepřemýšlel. Můj hlavní cíl je, abych udržel celý tým, tak jak jsme nastupovali na podzim. V případě, že se nám to podaří, tak si myslím, že máme na to, abychom usilovali o vrchní příčky, potažmo o vítězství v soutěži. Ale určitě si nebudeme dávat jednoznačný cíl postup. Vyhrát soutěž bych chtěl já, můj tým, ale i každý další člověk, který hraje nebo se podílí na chodu týmu, bez toho bychom to nedělali a nesnažili se. Já musím poděkovat všem hráčům za jejich přístup, i když tam sem tam byly, jak jsme řekl, i výkyvy. A přidal bych k tomu i velký dík fanouškům. Opravdu pro mě to bylo největší překvapení v celém podzimu. Jezdili s námi na všechny zápasy, a to i do nejvzdálenějších míst. A hlavně, když se nezadařilo, tak stáli za námi a stále nám fandili a táhli nás za vítězstvím.

I.A třída, skupina A po podzimní části:

1. Šaratice 14 8 4 2 35:15 28
2. Bosonohy 14 7 5 2 35:26 26
3. Vojkovice 14 7 3 4 25:18 24
4. Líšeň B 14 7 2 5 27:26 23
5. Dobšice 14 5 7 2 36:25 22
6. Slavkov 14 7 1 6 32:26 22
7. Šlapanice 14 4 6 4 21:18 18
8. Jevišovice 14 5 3 6 21:23 18
9. Bořitov 14 4 5 5 26:31 17
10. Sn Brno 14 3 7 4 27:29 16
11. Miroslav 14 4 3 7 15:21 15
12. Čebín 14 3 5 6 14:21 14
13. Hrušovany 14 4 1 9 23:36 13
14. Mikulov 14 3 2 9 16:38 11

Kanonýři:

11 – Veselý (Dobšice)

10 – Bezděk (Bořitov)

9 – Kahoun (Šlapanice)

Nevěděl (Sn Brno)

8 – Kováč (Šaratice)

7 – Jedlička (Šaratice)

Smetana (Šaratice)

Koplík (Bosonohy)

6 – Borovský (Šaratice)

Čermák (Vojkovice)

Dulínek (Čebín)

Matocha (Slavkov)

Moučka (Bosonohy)

Šabaka (Dobšice)

Šmerda (Bořitov)

5 – Drábek (Líšeň B)

Havlík (Bosonohy)

Kráčman (Jevišovice)

Kůra (Hrušovany)

Stehlík Aleš (Dobšice)

Strnad (Slavkov)

Valnoha (Vojkovice)

Dále jen Šaratice:

2 – Buchta

1 – Bukáček David

Bukáček Jakub

Ptáček

Rozbořil

Zouhar