Proto se myšlenky trenéra fotbalistů MFK Vyškov Valdemara Horvátha před divizním závěrem ubírají trochu jinými směrem. „S nějakými většími postupy já nekalkuluju. Jsme čtvrtí, a pokud na čtvrtém příčce zůstaneme, bude to výborné. Ale do konce soutěže chceme ještě nějaké body udělat, abychom se přiblížili k padesáti, kolem nichž se pohybujeme prakticky už pět let po sobě," naznačil Horváth, že ani se ztrátami na vedoucí celky jeho tým o motivaci nepřišel. Dokázat to může v sobotu v Brně, kde bude hrát proti Tatranu Bohunice.

Tu další vyškovský lodivod nabízí zejména mladým fotbalistům. „Už jsem to avizoval dřív, v závěru soutěže si určitě zahrají víc ti, co v soutěži nedostávali tolik prostoru. Tedy především mladí hráči, jako Král, bratři Novotní a další," ujistil Horváth.

Krok od cíle

Tatran Bohunice je divizním nováčkem a jako takový se netajil skromným cílem, v soutěži se udržet. Tři kola před koncem má téměř splněno. Nyní je třináctý a na poslední Spartu Brno má osmibodový náskok. Přitom setrvání v soutěži by měla zaručit i patnáctá příčka. „Mělo by to tak být, ale my nechceme nic ponechat náhodě a chceme skončit minimálně čtrnáctí. To je stoprocentní jistota," zdůraznil trenér Tatranu Luboš Kučerňák, jeho životní kořeny sahají na Vyškovsko. Do velkých klubů, jako Zbrojovka Brno či Železárny Prostějov, kde odehrál devět druholigových sezon, vyrazil z Chvalkovic u Bučovic.

„Sentimentální při zápase s Vyškovem určitě nebudu. Já žádného z hráčů neznám. Ale k okresu mám pořád vřelý vztah, protože tam mám příbuzné a spoustu kamarádů. Když v neděli večer hledám výsledky, nejprve se z povinnosti podívám na naše béčko, a pak jsou to hned zápasy mužstev z Vyškovska," ujistil kouč Tatranu.

Ten už tým vede patnáct let, což je v současném fotbale rarita. Hráče MFK sice nezná, ale jeho hru má přečtenou dobře. „Vyškovu se víc daří venku. Pokud chceme uspět, musíme zahrát nad své možnosti. Musíme přidat víc bojovnosti, naše některé výkony byly takové studené. Představoval bych si tak, jak jsme zahráli ve druhém poločase minulého zápasu na Vrchovině, za což jsme si zaslouženě odvezli bod," přeje si Kučerňák.

Bez ligistů

Oba trenéři musí v sestavách zacelit „díry" po zraněných hráčích. Shodou okolností na obou stranách po jednom s prvoligovou minulostí. Horváth stále nemůže počítat s Michalem Kollárem, který minutu před koncem rozhodl zápas ve Vyškově, a po sobotě i útočníkem Kropáčkem. Kučerňák v Novém Městě zase přišel o Navrátila a pro svalové zranění již minule nehrál ani prvoligový internacionál Marek Zúbek.


Divize D

28. kolo:

Tatran Bohunice–MFK Vyškov

Sobota 2. června, 16.30 hodin

Stadion Neužilova 35, Brno-Bohunice


Tabulka:

4. Vyškov 27 13 3 11 35:30 42

13. Bohunice 27 8 7 12 44:49 31

Na podzim:

Vyškov – Bohunice 1:0 (0:0), branka: 89. M. Kollár.