Po dvou odehraných kolech jsou Vyškované v divizi ve společnosti pěti mužstev bez ztráty „kytičky“. Pozítří přivítají soupeře, který má jen bod, ale jeho ambice sahají mnohem výš a Horváth je přesvědčený, že naprosto oprávněně. „Viděl jsem Hodonín hrát ve Žďáru. Byl o hodně lepší, ale zahazoval šance. Mužstvo se proti jaru hodně změnilo, ale zůstalo velmi silné. Dokonce si myslím, že kádr je na divizní poměry nadstandardní. Pro nás určitě platí jen to, že máme dvě výhry. Hodnotit úvod do soutěže budu až po dvou utkáních, které hrajeme doma (poz. red.: příští neděli bude Rostex hostit Spartu Brno). Samozřejmě si přeju, aby to bylo hodnocení kladné. Protože pokud bychom doma nepotvrdili body z Nového Města, tak by to vítězství venku nebylo k ničemu,“ zdůraznil Horváth.

Tím nepřímo sdělil, že v neděli večer bude spokojený jen s výhrou. V přípravě na zápas má zatím jediný problém. Proti Vrchovině nehrál zápas ze zdravotních důvodů kanonýr Miloš Kropáček a nad jeho nedělním startem stále visí otazník. Ostatní hráči by měl mít k dispozici. „Musíme situaci zvládnout, i kdyby Miloš hrát nemohl. Hodonín bude hodně nepříjemným soupeřem. Myslím si, že venku bude hrát líp než doma, protože má brejkové typy hráčů. To si musíme pohlídat,“ naznačil možné taktické pokyny trenér Rostexu.

RSM Hodonín, „přeloženo“ Regionální středisko mládeže, chce v této sezoně i do budoucna dostát svému názvu. „Tvoříme nový tým založený na vlastních dorostencích. Bude chvíli trvat, než se kluci sehrají. Neočekávám zázraky, ale určitě se chceme pohybovat v horní polovině tabulky,“ řekl k letošním cílům trenér František Ondrůšek.

Divize D

3. kolo:

Rostex Vyškov – RSM Hodonín

Neděle, 16.30 hodin

Stadion Za Parkewm