„Samozřejmě je mně jasné, že argumenty pro zrušení jsou jednoznačné. I kdyby to dostal jen jeden hráč a mužstvu chyběl, tak by soutěž byla neregulérní. Z toho pohledu je dobré, že skončila. Na druhou stranu jsme pořád doufali, že by to ke konci května, nebo ještě půlce června mohlo začít, a že bychom hráli v rytmu středa – víkend,“ komentoval výrok nejvyššího českého fotbalového orgánu trenér Vyškovanů Jan Trousil.

Ten nezastíral i určité zklamání. Zatímco v minulých zimních přestávkách většinou mužstvo „lepil“ na poslední chvíli, letošní zimní přípravu vyhodnotil jako velmi vydařenou. „Ano, musím připustit, že mě trochu mrzí, že se nehraje. Hlavně vůči tomu, jaký jsme poskládali tým. Přišli borci jako Ordoš, Moučka, Křivánek, Omar z Ameriky a další. Kádr byl velmi dobrý, bohužel jsme jej využili jen v jednom zápase. I my jednáme o nových podmínkách a velmi pravděpodobně kádr asi až na jednoho dva hráče udržíme," věří vyškovský lodivod.

Ten v uplynulých třech týdnech „řídil“ své ovečky prostřednictvím individuálních tréninkových plánů. „Byli byli jsme v kontaktu. Po zrušení soutěží nemá smysl je nějakými megaplány zatěžovat, takže dostanou do konce dubna volno. Budou to mít pro sebe. Teď, když se trochu ta sportoviště uvolní, si můžou vyjet na kole, zahrát si tenis. Když všechno půjde dobře, tak bychom někdy kolem desátého května rozeslali nové plány, aby pomalu začínali nabírat ten tréninkový objem. Předpoklad je, že bychom se někdy v červnu mohli sejít a začít prodlouženou letní přípravu. Tak, abychom byli od července dobře zachystaní a zase silní, protože cíl bude pořád stejný,“ zdůraznil Trousil. To znamená, že i v novém ročníku by Vyškov měl útočit na přední pozice, ale také mnohem lépe soutěž odstartovat.

Ilustrační foto.
Kuželkářky Vyškova stojí před branami I. ligy. Ve výhodě, ale i s nejistotou

Zatímco hráči mají neplánovanou dovolenou, klubový management si ji dovolit nemůže. Trousil potvrdil, že od rána je v jednom kole. „Pořád mně drnčí telefon a všechno řešíme u nás i s trenéry třetí ligy. Musíme zahájit nová jednání i se Zbrojovkou, Jihlavou, Třincem, Blanskem a dalšími podobnými mančafty, abychom, až se to uvolní, byli připravení. Asi bude trochu problém sjednávat přáteláky. My jsme se zase chtěli připravovat s první a druhou ligou, ale ty by se měly dohrávat. Takže na výběr asi zůstane pět šest mančaftů ze třetí ligy a něco z divize. Možná s někým využijeme i formu zápasů doma a venku,“ nastínil své záměry.

Vyloučeno samozřejmě není, že do podzimu se ve Vyškově neobjeví další nové tváře. „Předpokládám, že v řadě klubů bude nějaký průvan v kádrech, protože ta opatření ohledně snižování peněz a všeho ostatního už probíhají. Samozřejmě nevyhnulo to ani nám. Ještě v tomto týdnu budeme s klukama řešit, jakým způsobem budou pokračovat. V tomto směru věřím, že všichni budou rozumní a pochopí, že situace je taková, jaká je,“ dodal Trousil.