„Na umělce je to trochu jiný fotbal, ale na výsledek vliv neměla," konstatoval po utkání hrající trenér vítězného týmu Pavel Holub.Co říkáte na umělý trávník?

Je výborný. Zatím je nový, takže je měkčí, což mně a mým věkovým kategoriím naprosto vyhovuje. Ale až se usadí, určitě bude jeden z nejlepších, jaké jsem poznal. Ale tráva je tráva, přírodní asi fotbalistům obecně vyhovuje víc. Ale pro účel přípravy, zejména v zimě, je umělka nenahraditelná.

Předpokládal jste, že si z Vyškova odvezete všechny body?

Mnozí nás pasovali do role favorita a my, i když si nemyslíme, že jsme bůhvíjací superfotbalisti, jsme se z ní nevyvlíkali. Ale určité obavy z posílení z áčka jsem měl. Takže jsem spokojený a myslím, že za tu první půlku je výsledek zasloužený.

Má Pustiměř i letos postupové ambice?

Minulou sezonu jsme chtěli hrát o postup, a to se nepovedlo. Přiznávám, že jsme chtěli v tabulce skončit výš. Takže z toho vycházíme letos. Řekli jsme si, že to nebudeme hrotit, i když hodně vpředu hrát chceme. Někde kolem pátého místa.

Není to na tento kádr málo?

My se díváme reálně a spíš dopředu. Máme v úmyslu postupně přivést alespoň dva kvalitní fotbalisty a stabilizovat kádr. Ale teď je to špatné. Jak skončily Drnovice, a to není klišé, ale fakt, tak tady dobří fotbalisté prostě nejsou. Anebo je jich o hodně míň. Takže chceme hrát především dobrý fotbal, někde u špice a spíš se připravovat na další roky.