„Ze zápasu jsme chtěli víc, ale nepovedlo se. Šest bodů by bylo příjemnějších. I když máme zkušené mužstvo, konec jsme zahráli velmi diletantsky,“ zlobil se hodonínský trenér František Komňacký.

Naopak v táboře domácích nenadělala ani středeční vysoká pohárová porážka s Vysočinou Jihlava starosti. Trenér Jan Trousil se spíš obává fyzických následků. Několik jeho hráčů zaplatilo za zkušenost z kontaktu s prvoligovou úrovní zdravotními šrámy a důležité bude, jak prakticky za dva dny hráči dokáží vstřebat fyzickou únavu. „Já za hru musím kluky pochválit. Bylo tam minimálně pět individuálních výkonů, které se daly srovnat se soupeřem. Snad to mohlo skončit 2:3, a ne 1:4, ale to pro mě v tuto chvíli není podstatné. Mužstvo až na malé výjimky, kde to bylo spíš nervozitou a zbytečným respektem ze soupeře, jako celek obstálo. Teď je potřeba dobře zregenerovat síly, ale věřím, že hráči jsou trénovaní tak, aby jednou za měsíc anglický týden fyzicky zvládli,“ věří kouč Vyškova.

MSFL - 3. kolo:
MFK Vyškov – FK Hodonín
Sobota 19. srpna, 16.30 hodin, stadion Za parkem.

Tabulka:
3. Vyškov 2 2 0 0 5:3 6
6. Hodonín 2 1 1 0 2:1 4

Sestavu pro zápas určí až před výkopem podle momentálního stavu hráčů. Jistotou ale je, že se do branky vrátí Ladislav Kollár.

Sobotního soupeře Trousil za klasického nováčka nepovažuje. „Už minimálně dvě sezony má Hodonín pohromadě kádr na úrovni třetí ligy, takže bylo jen otázkou času, kdy se do ní také dostane. Za mého působení ve Vyškově jsme s ním dvakrát prohráli v přípravě. Jsou tu fotbalisté, kteří pendlovali mezi první a druhou ligou, a za všechny je potřeba vyzvednout mého bývalého spoluhráče Tomáše Polácha. Je obdivuhodné, jaké ještě po čtyřicítce podává výkony. Pro nás bude základem úspěchu ho uhlídat, i když osobku mu jako kamarádovi nedám,“ s úsměvem ujistil Trousil.

V derby v Uherském Brodu zajistil Hodonínu tři body v jednadevadesáté minutě Ondřej Paděra, s Mohelnicí bral bod za gól stopera Ladislava Čurgaliho devět minut před koncem. Pro Vyškov ale bude hrozit nebezpečí i z kopaček Zdeňka Šturmy, Lukáše Michny, Radka Sasína a dalších fotbalistů.

A navíc je tu velká motivace jejich trenéra. Rodák z Drnovic se jistě před svými kamarády v ochozech bude chtít prezentovat perfektní fotbalovou prací. „Na třetí ligu si stále zvykáme. Mohelnice sice loni patřila do dolní poloviny tabulky, u nás ale ukázala, že má kvalitní tým. Čekají nás však ještě lepší soupeři. Zlepšit se musíme hlavně v mezihře. V přihrávkách je spousta chyb,“ sdělil Komňacký a je nasnadě, že silným protivníkem myslel již následujícího ve Vyškově.