Kde se tedy aktuálně nacházíte?

Momentálně jsme na soustředění v Luhačovicích, kde během pár dnů budeme nabírat fyzickou kondici. Na závěr odehrajeme přátelské utkání na domácím hřišti s Křižanovicemi.

Proč jsou to Luhačovice?

Hotel Vyhlídka jsem vybral ze svých dobrých zkušeností z let minulých. Máme tu klid, perfektní servis, čas na tmelení party i na zátěž, kvůli které jsme sem jeli.

Jak se na amatérské úrovni organizuje soustředění?

Na této úrovni je to pořád jen o tom, jestli se někdo v práci domluví, nebo nedomluví. A pak je druhá varianta, jestli se někomu chce, anebo nechce. Dle počtu kluků můžu říct, že se povedlo skoro obojí.

MFK Vyškov B
- Program přípravných zápasů (vše na umělé trávě ve Vyškově, začátky ve 13.00): 7. 2. MFK B – Křižanovice, 14. 2. MFK B – Tuřany, 21. 2. MFK B – FKD (13.00), 28. 2. Soupeř je v jednání, 6. 3. 1 MFK B – Bučovice, 13. 3. MFK B – Kohoutovice, 20. 3. 1 MFK B – Tišnov
- První mistrovské utkání: 27. 3. MFK B – Černá Hora (15.00)
- Střelci: 13 – Martin Lička, 6 – Josef Lička, 4 – Michal Kollár, 3 – Filip Novotný, Ivo Sigmund, Dominik Urbančok, 2 – Roman Smutný, 1 – Jaroslav Schindler, Michal Hudec, David Pazourek.

Vraťme se stručně k vydařenému podzimu. Byl jste vůbec s něčím nespokojený?

Když vezmu podzim jako celek, tak za sebe můžu opravdu říct, že spokojenost převažuje. Podařilo se mužstvo oživit, zkonsolidovat a i výsledkově se dařilo. Ke úplné spokojenosti mně chybí o pár bodů víc z domácích utkání.

Kdy začala příprava a co mužstvo kromě zmíněného soustředění čeká?

Příprava začala čtrnáctého ledna. Trénujeme dvakrát týdně, využíváme umělou trávu i možnost pohybového zdokonalení ve vyškovském squash centru. Myslím, že zpestření o hodiny spinningu i jumpingu uvítali i samotní hráči.

Jak v přípravě funguje spolupráce s trenérem áčka?

U B týmu je samozřejmě i zimní příprava dost specifická. Trenér Machálek zkouší nové hráče a dává jim přednost v utkáních, která mají naplánovaná oni, což je logické. Navíc se kluků drží veliká marodka, takže zatím se spoléháme sami na sebe.

Jaký bude v zimě hráčský pohyb v mužstvu? Změní se kádr nějak výrazně proti podzimu?

Zimní příprava je dlouhá a stát se může cokoliv, i co se hráčů týká. Můžou změnit školy, práci a od toho se budou odvíjet i změny v mužstvu. Už teď je ale jisté, že kádr opustil Jan Pospíšil, kterému skončilo hostování z Bohdalic. Na zkoušce v Kralicích je Jakub Horváth a v řešení je ještě pokračování Adama Pásera. Do mužstva se naopak vrací odchovanec Eda Zezula, novou tváří v kabině je Vadim Chubirka. Po zranění se naplno zapojil Petr Ondra a po operaci se pomalu zotavuje Marek Hladký, takže počet odchodů a příchodů se víceméně vyrovná.

Kolik bude v mužstvu tzv. pendlů, tedy hráčů, kteří budou hrát za oba týmy?

Tohle si netroufám říct a je to spíš otázka na trenéra A týmu. Co se osy mužstva týká, tak tam by se nemělo nic moc měnit. Zkušení hráči jako Jaroslav Schindler, Roman Smutný, Ivo Sigmund, Martin Lička nebo Michal Kollár by měli i na jaře kočírovat dravé mládí kolem sebe.

Podle čeho jste vybíral soupeře pro přípravná utkání? Vyšla všechna, která jste chtěl?

Přátelská utkání vždy vybírám s ohledem na obtížnost soupeře a myslím, že i tentokrát mají všechna mužstva svoji kvalitu a mohou být pro diváky pozvánkou na naše zápasy. Pokud vyjde ještě rozjednané utkání s Kralicemi, které hrají hanácký krajský přebor, budu spokojený.

Pro generálku jste zvolil Tišnov, který suverénně vede A skupinu I. A třídy, tedy těžkého soupeře. Někteří trenéři volí slabší protivníky, aby si mohli dopilovat nacvičené herní situace.

Poslední utkání před soutěží je pro mě finální obrázek, co se hry týká, i jedna z posledních šancí vidět, kde to v sestavě neklape nebo co ve hře chybí. To ukáže jen silný soupeř a tím Tišnov stoprocentně je. Zima je vždy dlouhá a na procvičování akcí bude v jiných utkáních dost času a místa.

Po podzimu jste první, takže asi lze očekávat postup do I. A třídy. Je to striktně nařízeno vedením klubu?

Přiznám se, že jsem od vedení vlastně ani žádné cíle či nařízení nedostal. Stále ovšem platí, že každý hraje proto, aby vyhrával, a každý chce být první. Kdo říká opak, lže. Za mě i hráče můžu říct, že se o první místo i postup sportovními prostředky porveme.