Tým z Vysočiny a rezerva Opavy získaly na jaře pouhé čtyři body, ale Slezané alespoň jednou vyhráli. Třebíčští bodíky nastřádali po jednom za čtyři remízy. „Už si ani nepamatuju, kdy jsme naposledy vyhráli," povzdechl si trenér HFK Libor Zelníček. Anály ale vypovídají přesně. Poslední vítězství jeho svěřenci zaznamenali v podzimním čtrnáctém kole, když v listopadu doma zdolali právě MFK Vyškov.

Vyškovský nováček sice dohrává soutěž s torzem týmu, ale i v tomto stavu by s outsiderem měl mít na vítězství. „Ano, chceme se s domácím publikem rozloučit důstojně, tedy vítězstvím. Třebíč je předposlední, ale já to tak jednoduše nevidím. I Třebíč touží konečně vyhrát, takže to pro nás může být docela těžké utkání," upozornil trenér MFK Miloslav Machálek.

Ten má pro toto přesvědčení určitě důvod právě v průběhu prohraného podzimního utkání. V něm Zelníček potvrdil, že má hru postavenou především na nedobytné obraně. Ten zápas se postupně vyvinul v podstatě na souboj perfektní domácí defenzívy s útokem hostů. „Vyhovovalo nám, že soupeř u nás chtěl hrát fotbal. Pro nás by byla největší katastrofa, kdyby přijel mančaft podobného ražení, jako jsme my. Tedy kdyby byl zalezlý a čekal na brejky. My prostě spoléháme na rychlý protiútok a standardky a na to, že doma vždycky nějaký ten gól dáme," tehdy sportovně přiznal domácí kouč.

A Zelníček netají, že s podobnou taktikou chce vyrukovat i v odvetě. „Co nám zbývá. Vždyť do jara místo abychom se posílili, tak nám odešli čtyři zkušení hráči. A pokud jsme si mysleli, že je ti mladí dokáží nahradit, tak jsme se mýlili. Když to řeknu kulantně, tak nesplnili naše představy. Takže zase asi necháme Vyškov hrát a pokusíme se využít jeho chyb," netajil své vyškovské herní záměry.

Podle jeho slov hosté přijedou s tím nejlepším, co mají v současné době k dispozici. Rozmýšlení nad sestavou bude tedy mít jednoduché. „Už několik kol zpět bylo dost jasné, že dolů půjde jen Opava. Takže od té doby hrají hráči, kteří mají šanci u nás zůstat i na podzim, a zkoušíme nějaké dorostence," doplnil Zelníček.

Naproti tomu Machálek moc „manévrovacích" možností nemá a se složením týmu bude muset počkat do srazu před zápasem. Ale nelze předpokládat, že by se sestava proti minulé nějak výrazně změnila. „V tuto chvíli ještě nevím, jak na tom bude David Hodinář, naopak možná dostane větší herní prostor Martin Žoček," včera jen naznačil Machálek.

V sobotu, ale dřív

Postavit optimální sestavu, anebo testovat perspektivní mladíky, ovšem Zelníčkovi sportovně umožnil i vyškovský klub. Utkání předposledního kola Moravskoslezské ligy má netradiční hodinu výkopu již v 15.00. „Vyšli jsme vstříc žádosti Třebíče. Několik jejich hráčů prý bude hrát nějaký firemní turnaj. Klub je uvolnil a k nám by přijel s náhradníky. Nechtěli jsme jim dělat problémy," vysvětlil dřívější začátek sekretář MFK Martin Neubauer.

Libora Zelníčka si starší fanoušci určitě ještě pamatují jako rychlonohé křídlo brněnské Zbrojovky. Dnes komunikativní a otevřený trenér netají své zklamání z průběhu jarní části soutěže. „Já jsem už u fotbalu zažil skoro všechno. Hrál jsem doma i v zahraničí, trénoval jsem už dost týmů. I takové, kde většina hráčů ani neuměla kopnout do balónu. A přece jsme vždycky jedno nebo dvě vítězství nějak splácali. Toto jaro je pro mě naprosto atypické, takže bych se chtěl konečně dočkat i výhry," posteskl Zelníček a je nasnadě, že jeho přání se vztahuje především k sobotnímu duelu.

MSFL – 29. kolo:

MFK Vyškov – HFK Třebíč

Sobota 6. června, 15.00 hodin stadion Za parkem

Tabulka:

10. Vyškov 28 10 5 13 45:44 35

15. Třebíč 28 7 6 15 23:46 27

Na podzim:

Třebíč – Vyškov 2:0 (1:0), 13. Dočekal, 66. Chlup.