Fortuna liga opravdu nenudí. Ani třetí kolo nebylo skoupé na zajímavosti, byť se tentokrát nejedná o dramatický souboj více soutěžících o prvenství.

Vybraná desítka víkendových zápasů výkonnostně od divize až po třetí okresní třídu tipujícím tentokrát řádně zamotala hlavy. Domácí mužstva se totiž tentokrát výhody domácího prostředí spíše zalekla, všechny tři body uhájily jen dva celky. Oproti tomu hned pětkrát se z plného bodového zisku radovali hosté. Takže je jasné, že víkend divákům, bavícím se Fortuna ligou, příliš nepřál.

Ovšem byli i tací, kteří se s nástrahami těchto výsledků vypořádali skvěle. Týká se to osmibodového Jana Frolicha z Vyškova a zejména famózní Michaely Braunové z Nesovic. Žena, která vstoupila do soutěže až ve druhém kole, se v odhadech zmýlila jen třikrát a připsala si rekordních jedenáct bodů. Celkově jich už má čtrnáct a vyhoupla se na dělené druhé místo průběžného pořadí. Vítězka se kromě faktu, že porazila všechny konkurenty, může těšit i z naprosto zasloužené odměny v podobě trička s logem soutěže a volného tiketu do libovolné sázkové kanceláře generálního sponzora v hodnotě sto korun.

A jak to vypadá po třech kolech celkově? Před Braunovou drží těsné dvoubodové vedení vyškovský Jiří Frolich, ačkoli tento týden se dostal do minusových hodnot. Mimochodem to tentokrát nebyla vůbec žádná výjimka, v podobném duchu skončila účast čtyřiadvaceti hráčů, tedy dvou třetin všech soutěžících.