K poslednímu zápasu elitní skupiny turnaje na brněnském předměstí nazvané O pohár starostky MČ Líšeň nejeli. Jejich soupeř z třetiligového Znojma se z utkání omluvil pro údajnou velkou marodku. Přesto fotbalisté Framozu mohli včera z rukou líšeňské starostky převzít pohár pro vítěze.

Už před víkendem měli totiž triumf více než blízko. Všechny své konkurenty totiž v průběhu turnaje porazili. Jediný, kdo mohl Rousínov ještě ohrozit, byly Hrušovany. Ty však rezervě Brna podlehly vysoko 1:7.


Podivné vítězství však chutná trenéru Petru Krahulcovi poněkud trpce. „O tom, že Znojmo nepřijede, jsem se dozvěděl v neděli kolem desáté. Mohl jsem akorát zavolat hráčům, že se ruší sraz i utkání. Je to škoda, že se soupeř rozhodl nehrát, přišli jsme o jeden přípravný zápas,“ postěžoval si zkušený lodivod.

Na volném víkendu však našel i pozitiva. „Nemuseli jsme cestovat a hrát ve strašném počasí, jež panovalo. Navíc pauza unaveným hráčů prospěje. Odpočinou si a budou mít o to větší chuť na fotbal,“ myslí si rousínovský trenér Krahulec.

Kladně hodnotí také celý turnaj. „Nikdy jsem nebyl příznivcem přípravných turnajů. U tohoto však musím uznat, že jeho zápasy měly velmi dobrou úroveň. A hrát na něm je i organizačně snadnější. Domlouvat zápasy každý zvlášť a shánět kvalitní třetiligové soupeře je hodně náročné,“ vypočetl výhody turnaje trenér Krahulec. K jeho spokojenosti přispívá i to, že se Framozu dařilo i herně a výsledkově.

Hned na úvod líšeňského klání se Rousínovští museli poprat s domácím týmem. Nezaváhali a v ne příliš pěkném, o to však bojovnějším utkání vyhráli 1:0. V dalším kole přivedl Framozu los jako soupeře Třebíč. V o poznání pěknějším zápase se rousínovským hráčům podařilo vyhrát 2:1.
Naopak v utkání s Hrušovanami se nedokázali prosadit a podlehli 0:1.


Nejsvětlejší a také nejpřekvapivější okamžiky hráčů Framozu však přišly v zápasech s třetiligovými týmy. Dokázali se na ně nabudit, hráli zodpovědně v obraně a stálo na jejich straně i štěstí. Nejdříve si poradili s brněnskou rezervou 3:2 a pak stejným výsledkem zdolali i Bystrc.

„Výsledky jsou dobré, řekl bych až překvapivě. Teď jde jen o to, aby hráči nezpychli a dokázali přípravu prodat i v mistrovských zápasech. Já jim věřím, jsou na to dostatečně zkušení,“ zhodnotil rousínovský trenér Petr Krahulec.