„Věděli jsme, že Brno je techničtější a fotbalovější, že více trénuje. Proto jsme se jejich tlak rozhodli eliminovat perfektní obranou od půlící čáry,“ popsal svoji taktiku rousínovský trenér Petr Krahulec.

Plány trenéra rousínovští fotbalisté bezezbytku plnili. Brno sice tlačilo, jeho hráči však hráli profesorsky a se zkušenou a nadšeně hrající obranou divizního celku si nedovedlo poradit. Brňany nenakopl ani pro offside neuznaný gól Rousínova a tak přišel trest. Kupčíka fauloval brněnský gólman a Zavřel se z penalty nemýlil. Krátce po té Kupčík ztrapnil brněnského brankáře, když skóroval drzým lobem.

Dvougólové vedení však Rousínovské na chvíli ukolébalo a snížil Šural. Po poločase se Framozu povedl nádherný útok, který zakončil opět lobem Zavřel. Brňané v poslední čtvrthodině vyvinuli drtiví tlak, ten jim stačil však jen k Borákovu snížení.

„Ukázali jsme, že můžeme hrát s každým. Výsledek však nepřeceňujeme, je to příprava,“ zůstává i po povzbudivé výhře nohama na zemi trenér Rousínova Petr Krahulec.