Začátek utkání se vydařil více hostům, kteří byli aktivnější a v krátkém časovém sledu zahrávali několik rohových kopů, jenže žádný z nich nedokázali gólově zužitkovat. Jejich největší výraznější šanci vykopával z brankové čáry Novotný. Dražovice ale kontrovaly tvrdě. Po faulu na hrajícího trenéra Petra Starého se dostali do vedení, když se krásně ze sedmnácti metrů trefil Král. V patnácté minutě přišla ztráta pro domácí. Po zranění musel odstoupit kapitán Aleš Vlach, kterého nahradil Tomáš Pelc. „Je to svalové zranění, hrát s tím opravdu nešlo. Z tribuny je utkání samozřejmě vidět jinak. Mám z toho takový rozpačitý pocit. Takový divný zápas, oboustranně rozháraná hra, dost nervozity. Šance jsme měli my i oni. Opravdu si netroufám říct, že jsme byli o třeba o gól lepší," řekl po zápase zraněný dražovický kapitán.

Velmi rychle po jeho odchodu hosté srovnali skóre. Hrající trenér Slavkova Karel Opletal přetáhl trestný kop, až na zadní tyčku, kde Drobný vrátil míč do ohně a nabíhající Holásek hlavičkou vyrovnal.

Do poločasu si důraznější Slavkov vytvořil několik rohů a hlavičkových příležitostí, ale žádná brankou neskončila. Na druhé straně se neujala ani velká šance Starého.

Do druhé půle vstoupili aktivněji domácí a dostali hostující Slavkov pod tlak. Větší šanci si ale nevytvořili. Ze strany hostů hrozilo největší nebezpečí po rohových kopech, kterých si v zápase vytvořili více než dost. A právě po jednom nebezpečné hlavičce podržel Dražovické mladý brankář Pešička.

Domácí si také vytvořili stoprocentní šanci, ale Škarabela nastřelil pouze břevno Plchutovy branky.

Do vedení je dostal vyhraný hlavičkový souboj a následný únik Svobody, který hokejovou kličkou překonal Plchuta.

Hostující celek působil bojovnějším a důraznějším dojmem v osobních soubojích a dočkal se vyrovnání. Jednoduchý nákop propadl až za stopery, kde z brejku zkušeně šance využil Lysák. Otočit výsledek na svoji stranu pak mohly oba týmy. Šanci Pelce v 81. minutě ale vychytal Plchut a o tři minuty později hlavička Holáska těsně minula branku. „V prvním poločase jsme byli lepší my, po změně stan měly víc ze hry Dražovice. Naším problémem pořád zůstává úzký kádr, protože máme moc zraněných hráčů. Takže na hru se nedá reagovat střídáním. Ještě štěstí, že ze zápasu dorostu přijel Ondruška a mohl nahradit zraněného Baráka. Za této situace chceme soutěž důstojně dohrát a samozřejmě hlavně I. A třídu zachránit," konstatoval Karel Opletal.

I. A TŘÍDA

Dražovice – Slavkov 2:2

Poločas: 1:1. Branky: 12. Král, 66. Svoboda – 16. Holásek, 80. Lysák.
Dražovice: Pešička – Král, Pospíšil, Novotný, Křap – Palla, Vlach (15. T. Pelc), Galia, Starý – Škarabela (72. M. Jakeš), D. Svoboda.
Slavkov: Plchut – Michálek, Hráček, Drobný, Barák (61. Ondruška) – Lysák, Holásek, Opletal, Líznar – Strnad, Matocha.

Bučovice – Dubňany 2:2

Poločas: 1:2, branky: Bil 2 – Hlaváč 2.
Sestava: Hanák – Koudelka (46. Tichý), M. Kachlík, Hanousek, Brožina – Havránek, Štrublík (80. T. Kachlík), Handlíř, Bodeček – Bil, Kudýn (46. Chalabala).
Ladislav Kachlík, trenér: „Zaspali jsme úvod a v desáté minutě jsme prohrávali 0:2, i když situace před druhým gólem zaváněla ofsajdem. Díky důrazu Martina Bila se nám ještě do poločasu podařilo dát kontaktní gól. Ve druhé půli jsme měli územní převahu a po chybě hostujícího stopera Bil vyrovnal. Bohužel další šance jsme neproměnili, a tak zápas skončil asi zaslouženou remízou."

Bořetice – Šaratice 1:1

Poločas: 0:1, branky: Jambor – Formánek.
Sestava: Rettegy – Rozbořil, Galia, M. Polášek, Cének – Formánek (68. Matoušek), Kopunec (82. Yagupa), Kalouda, Bukáček, Smetana – Štěpánek.

I. B TŘÍDA

Tišnov – Bohdalice 0:0

Sestava: Štěpán – Jašíček, Prachař, Pospíšil, Drbal J. (46. Vaculčík) – I. Drbal – Usnul, Hladký, Sádlík, Ondráček – Smejkal (89. Langhammer).
Petr Kalousek, trenér: „Do Tišnova, kde se nám dlouhodobě výsledkově nedaří, jsme jeli v pozměněné sestavě, ale i tak jsme si troufali na solidní výsledek. První velikou šanci měli domácí, ale pěknou kombinaci nedotáhli do gólového konce. My jsme zase měli zajímavé standardky, ale také jsme z nich nedokázali nic vytěžit a gól, který jsme dali, rozhodčí neuznal pro postavení mimo hru. Ve druhém poločase jsme začali aktivně a vytvořili si brejkové situace. Po Sádlíkové hlavičce a křížné střele Smejkala jsme bohužel jen zatřásli konstrukcí domácí branky. Tišnov kontroval příležitostí, kterou Štěpán vytáhl na břevno. V posledních minutách jsme měli převahu, ale Tišnov zvládl vše včas ubránit."

Podolí – Švábenice 4:1

Poločas: 1:1, branky: Lazar 2, Feifer, Havel – Pospíšil.
Sestava: Uhlíř – Pokorný (Navrátil), Kuška, Knap, Š. Hladký – Gruber, Szeliga, Jiří Stříž (Orel), Přecechtěl – Pospíšil (J. Hladký), Jan Stříž.

Vacenovice – Křenovice 1:1

Poločas: 0:0, branky: Novotný – V. Ledvina.
Sestava: Žák – Klimek, Proniuk, Doležal, Pauřík – Paleček, Rotrekl, V. Ledvina, Dvořák (85. Spáčil) – Rozkopal – L. Ledvina.