Ani vítěz sice nebude mít nic jistého, nicméně krok k zachování divize i pro příští sezonu by byl hodně dlouhý. Ve středu od půl páté odpoledne se v Rousínově utkají nejlepší fotbalové týmy Vyškovska, domácí Framoz přivítá hráče Rostexu Vyškov.

Cena vítězství pro jednu či druhou strany je tedy veliká, ale je tu samozřejmě i třetí možnost – remíza. Tu si nepřeje nikdo, pro oba soupeře nic neřeší a rovná se téměř porážce.

Motivace a zranění

„Doma bereme jedině vítězství. Problém je ze zraněními. V utkání s Pelhřimovem museli odstoupit Žoček a Bárta, takže pro derby zbývá minimální počet zdravých hráčů,“ sdělil trenér Framozu Pavel Svoboda, pro kterého má zápas emotivnější náboj, než běžný soutěžák. Na podzim ještě ve Vyškově vedl své dnešní protivníky. Kromě jmenovaných bude stále postrádat zraněného stopera Stanislava Píška.

V podobné zdravotní situaci se ale nachází i hostující tým z Vyškova. Dlouhodobě nemůže hrát Tomáš Machálek, velký otazník visí i nad „mozkem“ mužstva Waldemarem Horvátem a problémy stále má, i když v neděli proti Uherskému Brodu už odehrál téměř celý zápas, útočný hrot Miloš Kropáček.

„O startu Horvátha se rozhodne až podle momentálního stavu. Pokud nebude stoprocentně v pořádku, nepostavím ho. Nechceme nic uspěchat,“ sdělil kouč hostů Miloslav Machálek, který už po nedělním utkání naznačil, že hodlá udělat změny v sestavě. Přestože Rostex soupeře ze Slovácka porazil, Machálkovi se nelíbil přístup některých hráčů. K výčtu marodů patří i brankář Jan Vítek.

Hosté mají domácím co oplácet, na podzim Framoz vyhrál okresní derby ve Vyškově 3:1.

divize D
Dohrávka 17. kola
TJ Framoz Rousínov
vs.
SK Rostex Vyškov
Středa 5. května, 16.30 hodin
Stadion v Rousínově, Tyršova 23
Tabulka:
12. Rousínov 22 5 8 9 21:31 ⋌23
14. Vyškov 21 6 3 12 20:29 ⋌21
Na podzim:
Vyškov – Rousínov 1:3