Středeční slunný podvečer přitáhl do ochozů vyškovského fotbalového stadionu diváky, kteří se těšili na snadnou výhru domácího Rostexu v dohrávaném zápase pětadvacátého kola. O co větší však byla očekávání, o to větší bylo nakonec zklamání. Místo jasné výhry nad posledními Hrušovany přišla naopak potupná prohra.

„Kdybychom zopakovali výkon z předchozích zápasů s těžkými soupeři, určitě vyhrajeme. Nestalo se tak však,“ řekl trenér domácích Pavel Svoboda. Jeho svěřenci sice ovládali prvních dvacet minut hru, gólově však vyšli naprázdno, když neproměnili dvě jasné šance. Ve dvaadvacáté minutě tak přišel trest, kdy se po hrubce v obraně dostali hosté do vedení.

Vyškov ještě přitlačil, i z dalšího gólu se však radovali hosté. Ve dvanácté minutě druhého poločasu opět potrestali obrannou hrubku.
Poté Rostex už úplně otevřel hru a odměnou mu byl Tilšerův gól na 1:2 z pětaosmdesáté minuty. Bohužel pro domácí však v nastavení nepřišlo vyrovnání, ale další obdržená branka.

„Hráči nepředvedli výkon podobný minulým zápasům, tentokrát mě zklamali. Doufám, že proti Blansku se zase vzchopí. Proti lepším soupeřům hrajeme totiž lépe,“ věří před nedělním zápasem s divizním lídrem vyškovský lodivod Pavel Svoboda.