Napsal ho tam trenér Valdemar Horváth, jako výstrahu a výzvu. Proč? „V divizi jsou čtyři nováčci. S Hodonínem, Spartou Brno i s Vrchovinou jsme nezískali ani bod. Takže jsem chtěl hráče upozornit, že takhle to přece dál být nemůže,“ vysvětlil Horváth. Kromě statistiky s nováčky ale skoro všechno ostatní hraje do not jeho týmu. I když se z posledního zápasu v Novém Městě na Moravě vrátili hráči „slušně“ pokopaní, nikdo z nich by chybět neměl.

Takže trenér bude postrádat jen dlouhodobě zraněného Žočka. „Fotbal má různé podoby. Ta, kterou proti nám praktikovala Vrchovina, nám opravdu neseděla. Ale mělo to i své výhody. Hráči se hned po zápase těšili na Tasovice, protože si zase chtějí zahrát fotbal. Opravdu by to mělo být o něčem jiném. Hrajeme doma, chceme hrát aktivně, vytvářet si šance a vyhrát,“ zdůraznil nový kouč Vyškova.

Zápas se pro domácí hráče i příznivce hraje v netradičním sobotním termínu a zároveň to bude jejich podzimní loučení s domácím prostředím. Letošní mistrovský program zakončí příští neděli předehrávkou prvního jarního kola v Hodoníně s lídrem soutěže RSM.

Sobotní soupeř Vyškovanů do divize postoupil ze třetího místa v krajském přeboru, když vítězné Bavory ani druhý Rájec-Jestřebí nemohly jít výš. Pro první ročník ve čtvrté nejvyšší soutěži, kterou hraje poprvé v historii, si proto nedával žádné vysoké cíle a stačit mu bude holá záchrana. „Zatím se nám to moc nedaří, protože ztrácíme body doma s celky ze spodní poloviny tabulky. Ale na druhé straně jsme dokázali bodovat venku, třeba ve Žďáru jsme vyhráli 3:0. Tyhle výkyvy nás ale srážejí. Je to dáno tím, že doma se většinou trápíme do plných, zatímco venku nám víc vyhovuje otevřená hra domácích mužstev,“ sdělil předseda klubu Jan Vašina.

Podle jeho informací se Tasovice pro vyšší soutěž moc neposílily. Spíš jen rozšířily kádr o mladé talenty z okolních klubů nižších soutěží. Přišla čtveřice Pechal, Záviška, Šuráň a Vyžrálek. „Všechno jsou to hráči od osmnácti do jedenadvaceti let, ale jeví se velmi dobře. Ve Vyškově bychom chtěli bodovat, ale zůstáváme skromní. Vyškov je divizní starousedlík a má velmi silný kádr, asi by byl dobrý i jeden bodík,“ přeje si předseda Tasovic.

Výsledek ze Žďáru a také osoba zkušeného trenéra Tomáše Šťastného, který si v barvách Vítkovic a Zlína zahrál i nejvyšší fotbalovou soutěž, jsou pro domácí výrazným varováním před jakýmkoliv podceněním. Horváth si je ani nepřipouští, i když roli favorita neodmítá. „Informací o soupeři máme dost a věřím, že se s fanoušky rozloučíme, jak se sluší a patří, tedy vítězstvím. Bylo by hezké jet do Hodonína z pozice druhého mužstva tabulky a bojovat o samotnou špici,“ dodal Horváth. Navíc má Vyškov Hodonínu oplácet porážku 1:2 z úvodního kola. Poslední zápas podzimu se bude hrát na stadionu U Červených domků v neděli 14. listopadu od 13.30 hodin.

Divize D

15. kolo:

Rostex Vyškov – Sokol Tasovice

Sobota 6. listopadu, 14.00 hodin

Stadion Za Parkem

Tabulka:

2. Vyškov 14 7 2 5 25:13⋌23

14. Tasovice 14 4 4 6 18:27⋌16