Nicméně nádech prestižního souboje asi bude zachován, stále jde o zápas dvou nejlepších okresních fotbalových týmů. Trenéři si ale tento podtext příliš nepřipouštějí. Výsledek je sice zajímá, ale hlavním smyslem zápasu pro ně zůstává přípravný charakter. „To by vlastně každý zápas tohoto turnaje bylo derby. S Prostějovem určitě, s Blanskem, ale i s Líšní. Jistě v obou mužstvech hrají kluci, kteří prošli oběma kluby, ale je to opravdu jedno z řady přípravných utkání,“ zdůraznil kouč vyškovského favorita Valdemar Horváth.

„Určitě to neprožívám jako derby, čeká nás normální přípravné utkání. Snad mohu jen dodat, že s velmi kvalitním soupeřem. Navíc oni jsou v přípravě dál a minulý týden hráli zápas, zatímco my ne,“ ujistil i rousínovský lodivod Petr Krahulec.

V utkání pátého kola by jak Horváth, tak i Krahulec měli mít k dispozici takřka stejné kádry, které odehrály minulé zápasy turnaje. Horváth bude stále postrádat kanonýra Kropáčka a defenzivního univerzála Vorala, zřejmě poslední týden bude po delší přestávce zaviněné přeřazením do B týmu, nemocí a operací kolena absentovat mladý talent Palla. „Po operaci začal v pondělí s tréninkem, takže proti Rousínovu určitě ještě hrát nebude. Kdy naskočí do zápasu, rozhodne jeho zdravotní stav. Tentokrát nebudu mít ani dorostence, protože souběžně hrají vlastní přípravné utkání,“ sdělil Horváth. V sestavě Framozu visí otazník jen nad startem Havla.

Loni byl ve vzájemném souboji úspěšnější Vyškov, který vyhrál 3:0 dvěma brankami Hradila a jednu přidal Hodinář.

V týdnu se v Líšni dohrával zápas domácích fotbalistů s Prostějovem, v němž Hanáci potvrdili postupové ambice. Divizní tým porazil účastníka moravskoslezské ligy 4:2. Byly také dohodnuty termíny odložených zápasů. Oba se budou hrát ve čtvrtek 1. března. Od 17.00 hodin se Vyškov střetně s Dostou Bystrc a od 19.00 Rousínov s Blanskem.

Oba mají motivaci

Okresní derby v sobotu nabídne i slabší B skupina turnaje, která má na pořadu třetí kolo. I v zápase Slavkov – Šaratice bude v sázce víc než body do tabulky, přičemž Šaratičtí při přípravě na tento zápas jistě vzpomněli na podzimní derby v I.A třídě. To jim na domácím trávníku vůbec nevyšlo a pozdější podzimní lídr soutěže prohrál 1:3.

Podobnou motivaci může mít i Slavkov, jenž si zase bude chtít napravit reputaci pošramocenou nedělní třígólovou porážkou v dalším okresním derby s Dražovicemi. Ty měly v neděli od 11.00 hodin hrát s béčkem Líšně, ale v zápas byl odložen zatím bez určení nového termínu.

ZT Líšeň

Skupina A – V. kolo

Sobota 18. února:
12.00 Zbrojovka U19 – Bystrc (v Brn. Ivanovicích)
13.00 Vyškov – Rousínov
15.00 Líšeň – Blansko

Skupina B – III. kolo

Sobota 18. února:
9.00 Líšeň dor. – Bosonohy
11.00 Šaratice – Slavkov

Neděle 19. února:
15.00 Ráječko – Ochoz