Bučovičtí zvládli derby v Bohdalicích a v neděli se na jejich trávníku odehraje další okresní derby, přivítají Framoz Rousínov. Slavkov přestřílel domácí Tuřany a bude hostit fotbalisty Rajhradu.

Souboj v Bohdalicích nesl všechny znaky derby. Domácí začali zostra a mohou litovat, že Pánkův centr v páté minutě Ignačák v čisté šanci hlavou neusměrnil do prázdné poloviny branky. Krátký nápor hosté přežili bez úhony. Ve 20. minutě pak nejprve Štrublík angličanem od tyče potěšil oko diváka a pár vteřin na to Bodeček po sóle potrestal hrubku v rozehrávce domácích.

„Domácí na nás vlítli a v prvních patnácti minutách jsme byli pod tlakem, ale dostali jsme se z toho a po dvou rychlých gólech jsme se uklidnili. Druhý poločas jsme očekávali snahu domácích o kontaktní gól, ale skórovali jsme my. Pak jsme si to sami zkomplikovali, ty šance, které jsme měli za stavu 0:3, to se prostě musí proměňovat," upozornil Lubomír Burian, asistent hlavního kouče Bučovic Kachlíka.

Zmíněný třetí úder Bučovic přišel hned po přestávce. Přízemní centr vyškovské posily Chalabaly z běhu placírkou proměnil Brožina a mělo být rozhodnuto. Změnit to neměl ani „čestný" gól Ondráčka. Jenže Handlíř a Kudýn v samostatných nájezdech místo aby dali gól, zbytečně nahrávali na obsazené spoluhráče. Trest na sebe nenechal dlouho čekat.

Největší zbraň, dlouhý aut do pokutového území soupeře, tentokrát místo obvyklého Kolečkáře použil Jakub Drbal a Tomáš Kummer přes bránícího Mikuláška zakončil. „Honit výsledek za stavu 0:3 je dost marné a pozdě. Ale myslím, že celkově to bylo dobré, bojovné utkání a že jsme potvrdili, že fotbal hrát umíme. Cením si toho, že za stavu 0:3 to kluci nezabalili," nebyl s vyřazením zklamaný domácí trenér Petr kalousek.

Drama se šancemi na obou stranách ukončil až tři minuty před koncem Kudýn, který tentokrát své sólo sám zakončil. Pozápasová pochvala předsedy OFS Miloslava Brtníčka může těšit oba soupeře. „S úrovní utkání jsem byl spokojený. Bučovice přece jen předvedly lepší kvalitu. Mají to dobře posílené mladýma klukama z Vyškova a zaujal mě výkon Štrublíka, Bohdalice bojovaly, ale na některých hráčích byl vidět tréninkový deficit," řekl první muž vyškovského fotbalu tentokrát v roli nestranného diváka.

Stopka Křenovicím

Slavkovští v Tuřanech doslova zaspali začátek a v patnácté minutě prohrávali dva nula. Pak nasadili ty správné obrátky, otočili na 2:4 a až minutu před koncem dovolili domácí korigovat výsledek. „Byli jsme jednoznačně lepším týmem. Potřebujeme herní praxi na sehrání mladého týmu, proto hrajeme již v pátek s druholigovým dorostem Sparty Brno další zápas a v neděli nás čeká další kolo krajského poháru," konstatoval slavkovský trenér Jaromír Piták.

V Křenovicích diktovali tempo hry domácí, ale vyhořeli v proměňování šancí. Naopak pasivně hrající soupeř měl koncovku stoprocentní.

Krajský pohár FAČR - 2. předkolo:

Bohdalice – Bučovice 2:5

Poločas: 0:2. Branky: 61. Ondráček, 69. T. Kummer – 20. Štrublík, 20. Bodeček, 48. Brožina, 85. Kudýn, 90. Němec.

Bohdalice: Štěpán – Jašíček, I. Drbal, Ignačák, J. Drbal (87. Vaculčík) – Sádlík (55 T. Kummer), Pánek, Fober, Ondráček (87. Korkovan), – L. Podaný (46. Tilšer), Kolečkář (60. Pacejka).

Bučovice: Hanák – Brožina (65. Kudýn), Hanousek, Mikulášek, Chalabala – M. Kachlík – Chadima (86. Němec), T. Kachlík, Štrublík, Handlíř – Bodeček.

Tuřany – Slavkov 3:4

Poločas: 2:1. Branky: Hruška, Smetana, Březina – Lysák, Opletal, Ondruška, Houšť.

Slavkov: Kuchyňka – Novák (60. Havránek), Krejčíř, Holý, Michálek – Lysák, Houšť, Drobný, Líznar – Opletal (60. Ondruška), Matocha.

Křenovice – Bořetice 1:2

Poločas: 0:1. Branky: Klimek z pen. – Šťavík, Kocourek.

Křenovice: Žák (46. Hanák) – Vosmek (46. Pauřík), Doležal, Lattenberg, Klimek – Drápal (70. P. Spáčil), Rotrekl, Baják (70. Novotný), Procházka – Ledvina (65. Paleček), Dvořák.

1. kolo – neděle 4. 8. v 17.00 hodin

Bučovice – Rousínov, Slavkov u Brna – Rajhrad