Fotbalisté Framozu Rousínov na domácím hřišti přivítají Boskovice, které Černého Petra obdržely už několik kol před tímto zápasem. S divizí se tedy oba týmy rozloučí minimálně na rok a vedení Framozu si samozřejmě přeje, aby to bylo rozloučení důstojné.

Přes špatnou náladu jsou všechny trumfy na straně domácích. Boskovice jako by na svůj osud rezignovaly dlouho dopředu. U jejich posledního vítězství je datum 17. dubna, kdy doma porazily v té době také ještě „namočený“ Uherský Brod 2:1. Pak ale následovala šňůra šesti porážek. Přitom některé z nich byly velmi kruté, což je i případ úspěchu hráčů Rostexu Vyškov, kteří v Boskovicích jasně vyhráli 3:0.

„Každý soupeř je těžký, nemůžeme si dovolit Boskovice podcenit. Chceme vyhrát, ale jednoduché to nebude. Psychické šrámy po sestupu jsou na některých hráčích hodně vidět. V týdnu jsme také moc netrénovali. Doufám, že hráči najdou motivaci. Měli by ji mít, není jedno, jak se rozloučí s vlastními fanoušky,“ zdůraznil trenér Pavel Svoboda.

Ten bude muset proti posledním zápasům udělat minimálně jednu změnu v sestavě. Po dlouhodobě zraněných Píškovi a Bártovi mu ze základu vypadl další stoper Mikloška, který v poslední minutě utkání v Uherském Brodě uviděl červenou kartu. „Vypadávají nám obránci, takže budeme hrát jenom útočně,“ s lehkou ironií glosoval situaci Svoboda.

Rousínovské nyní čeká období hledání příčin sestupu. Záchranu si určitě mohli uhrát sami, ale závěr soutěže jim nevyšel. Jejich šance by žila do poslední divizní minuty, pokud by druhou ligu, která skončila minulý týden, opustil jen jeden moravský tým. Pak by z obou moravských divizí sestupovalo pět družstev. Rousínovu by zřejmě celkový bodový zisk zajistil setrvání. Ale to jsou kdyby. S Vítkovicemi opustila druhou ligu Opava.

Týmu na formě určitě nepřidalo ani zmoklé počasí a trojnásobné odložení zápasu se Šardicemi, který nakonec ani nemohli odehrát na domácím hřišti, ale na umělé trávě v Otnicích.

„Je škoda, že jsme se Šardicemi ztratili výhodu domácího prostředí, ale s tím se nedá nic dělat. Hřiště jsme měli zatopené. Teď naopak asi budeme muset trávník kropit,“ konstatoval sekretář klubu Václav Zoul.

Divize D 30. kolo

Rousínov – Boskovice
Sobota 12. června, 16.30 hodin

Pořadí v tabulce:
14. Rousínov 27 5 11 11 27:44 26
15. Boskovice 27 4 6 17 31:64 18

Na podzim:

Boskovice – Rousínov 2:2