V ní bylo o sestupovém ortelu Boskovických rozhodnuto už několik kol dopředu, zatímco Rousínov živil naději na záchranu do posledního hvizdu. Podle toho byly také posuzovány ambice obou týmů v nižší soutěži. Rousínov měl hrát prim, Boskovice spíše skromného uchazeče o návrat. Po dvou kolech je ale všechno jinak. Hosté z Drahanské vrchoviny zaznamenali dvě vysoké výhry a s impozantním skóre 7:2 jsou druzí v tabulce, Rousínov na opačném pólu zaujímá čtrnácté místo, když nedal ani gól a čtyři inkasoval. Z domácí strany tedy nesmí nostalgie trvat dlouho.

Hozená boskovická rukavice obsahuje vítězství 4:2 v Moravském Krumlově a domácí výhru 3:0 nad Bzencem. Domácí obrana se musí mít na pozoru především před Koudelkou, který se v obou zápasech trefil dvakrát.

Rousínovští jsou odhodlaní nepříznivý trend zastavit, ale jejich výchozí pozice je složitá. Pro disciplinární tresty nemohou hrát Píšek a Skoupý, vyloučené jsou starty zraněného Buršíka a nemocného Kuklínka, velký otazník visí nad Kupským, který má svalové potíže. „O to důležitější bude přístup hráčů, kteří dostanou šanci. Uspět můžeme, jen když všichni budou jezdit naplno,“ zdůraznil Svoboda. Jeho problémy trochu zmírňuje příchod Baričáka z Vyškova.

„Hledáme další posily, ale nevypadá to, že by do soboty k Baričákovi přibylo ještě nějaké další jméno,“ dodal trenér.

krajský přebor
3. kolo
Framoz Rousínov – FC Boskovice

Sobota 28. srpna, 16.30 hodin
Stadion v Tyršově ulici
Tabulka:
2. Boskovice 2 0 0 7:2 6
14. Rousínov 0 0 2 0:4 0