Juniorka Slovácka začala tak, jak se na ambiciózní tým sluší, a už v páté minutě utekl po levé straně Machalík a tvrdou ránou zblízka prostřelil brankáře Ladislava Kollára, který si na míč stačil jen sáhnout. Tempo pak mladíci z Uherského Hradiště diktovali další třicet minut a Kollár musel několikrát vytáhnout perfektní reflex, aby zabránil další brance. „Po našich mladých hráčích chceme, aby hráli aktivní fotbal. Něco podobného, co předváděli na začátku, a samozřejmě bez těch chyb, které k tomu potom přidali," řekl po utkání nový trenér juniorky Zdeněk Botek.

Vyškovští se rozjížděli pomaleji, ale od konce prvního poločasu a prakticky v celém druhém už byla jejich převaha zřetelná. Svoji první velkou šanci ve dvaatřicáté minutě Josef Lička ještě neproměnil, protože se mu po sóle nepodařilo obstřelit brankáře hostů. Druhou snad ani zahodit nešlo, protože mu Lukáš Lahodný, který mohl zakončovat i sám, naservíroval míč před prázdnou branku. Ve druhém pak Lička podobným způsobem zakončil po přihrávce Tomáše Netopila a pak ještě odmítl hattrick, když po rohovém kopu zblízka nestihl přesně umístit hlavičku. „Podíval jsem se na balón a kam mám mířit. Dolů jsem to trefil, ale nevyšlo to. Ty dva góly před tím byly opravdu snadné. Ten první, to vůbec nebyla moje zásluha. Byl to náš dobrý forčekink a hlavně Studňasova přihrávka. U druhého jsem byl v pravou chvíli na správném místě," popsal střelec zápasu své zásahy.

Do šancí se v průběhu druhé půle dostal ještě dvakrát Daniel Přerovský a jednou Dominik Urbančok. Stoper Jan Trousil po Urbančokově přetaženém rohovém kopu trefil hlavičkou tyčku. Trenér Machálek v pozápasovém hodnocení popsal v úvodu zmíněný rozdíl obou přípravných utkání. „Opravdu to byl úplně jiný zápas, ale i proto, v jaké sestavě jsme hráli dnes a proti Hodonínu. Ale musím říct, že Hodonín působil velice kvalitním dojmem. Hráči byli plní elánu a jsou to rychlostní typy. My jsme hráli fotbal, který jim vyhovoval, protože mohli chodit do brejků. Se Slováckem jsme chtěli hrát trochu víc zezadu a s naším výkonem jsem spokojený. Ve druhém poločase byla na hřišti už trochu silnější sestava a dokázali jsme výsledek otočit," konstatoval spokojený kouč MFK.

Jeho protějšek Botek dostal juniorku na starost teprve čtyři dny před vyškovským zápasem a také on si přípravu pochvaloval. „Máme tu čtyři kluky, kteří jsou zapojeni i do přípravy áčka, ale obecně platí, že jsou to všichni mladí kluci, kteří vyšli z mládežnického fotbalu a my je teď učíme ten dospělý. Čím dřív se adaptují, tím větší budou mít šanci dostat se do áčka. Z tohoto pohledu byl Vyškov výborný soupeř," kvitoval Botek.

MFK Vyškov 1. FC Slovácko B 2:1

Poločas: 1:1. Branky: 35. a 54. Josef Lička – 5. Machalík

Rozhodčí: Buček – Smutný, Raus

Diváků: 70.

MFK: L. Kollár – Němeček, Netopil, Krejčí, V. Novotný – Holub (46. Hodinář), Studený, Žoček (14. Přerovský), Kleibert (46. Trousil), Urbančok – J. Lička.

Další zápas:

MFK Vyškov – Blansko, sobota 6. února (11.00), UT Vyškov.