Divizní fotbalisté už mohou balit kufry a odjíždět na dovolenou. Soutěžní ročník totiž o víkendu skončil devětadvacátým kolem, když třicáté bylo předehráno už dříve. K poslednímu vystoupení tak na domácí trávník vyběhli i fotbalisté Rostexu Vyškova.

Soupeřem devátého týmu tabulky byli zástupci šesté Konice. Domácí toužili zakončit své jarní působení výhrou. „Určitě jsme chtěli uspět. Po povedeném posledním utkání se vždy vše hodnotí lépe, tak bych to tak chtěl i teď,“ řekl před úvodním hvizdem trenér Rostexu Pavel Svoboda. Ten zazněl netradičně už v sobotu, neboť fotbalový svaz rozhodl, že zápasy posledních dvou kol se kvůli regulérnosti odehrají ve stejném čase. „Souhlasím, že je lepší závěr odehrát ve stejnou dobu. Hráváme vždy v neděli, ale ostatní mužstva chtěla sobotu a nám to nějaké závažnější problémy nedělá,“ vysvětlil.

Diváci neviděli fotbalovou pohádku, ale na obranu samotných aktérů duelu je nutno říct, že nuda na vyškovském stadionu také nevládla. A to i přesto, že oběma celkům už o nic závažného, co se týče konečného umístění, nešlo. „Někdy bylo vidět, že je to opravdu taková rozlučka, spíše přátelák.

Ale každopádně o mistrovské body a my je chtěli pro sebe,“ prohlásil Svoboda. Vyrovnaná hra s nepříliš velkým počtem brankových příležitostí ale rozvlnění sítě v první půli nepřinesla. Hosté, kteří jsou známí tím, že hrají lépe venku než doma, zahrozili rychlými brejky. Domácí měli naopak míč více na kopačkách a dopracovali se k nebezpečným hlavičkám.

Obecenstvo zvedlo ruce nad hlavu poprvé chvíli po přestávce. V dvaapadesáté minutě Vlček vysunul kanonýra Rostexu Ličku a ten svůj hokejově hantýrkou řečeno samostatný nájezd zakončil přesně. Obraz hry se po vedoucí ráně Vyškova nezměnil, Konice stále čekala hlavně na chyby domácích a ti naopak dávali najevo, že by vše rádi pojistili druhým gólem.

Rostexu se ale nakonec nejen že nepodařilo uklidnit situaci dalším výstřelem do černého, ale hráči přišli i o výhru. Pouhé tři minuty před závěrem celé divize nedokázali vyřešit zmatek ve vlastním pokutovém území a pikali za to. S Konicí se tak rozešli smírně v poměru 1:1. „Je to velká škoda. Celý zápas máme kvalitní defenzivu a na konci přijde tohle. Bohužel,“ zlobil se Svoboda.

A jak se remíza promítla do celkového umístění domácích? Vyškov skončil v tomto divizním ročníku v šestnáctičlenné skupině D na devátém místě se ziskem devětatřiceti bodů. „Dostali jsme nejméně branek ze všech, takže obrana si zaslouží pochvalu. Horší je to ale s útokem, potřebujeme dalšího střelce, Lička to sám neutáhne. Umístění není nejhorší, ale mohlo být lépe,“ uzavřel trenér.

Jeho i všechny hráče může hřát fakt, že minimálně do podzimu jsou nejlepším týmem na Vyškovsku. Framoz Rousínov, s kterým před sobotním střetnutím v pořadí sousedili, totiž prohrál a skončil o dvě místa hůře.