Očekávané utkání mezi Slavkovany a hosty z Tvrdonic provázela velká zima. A zamrzly i góly, neboť za celou dobu fotbalového zápolení nepadl kupodivu ani jediný. Šancí bylo více než dost, avšak žádná se neproměnila ve vytouženou branku.

Zpočátku působila obě mužstva v utkání krajské I.A třídy nesměle a navzájem se oťukávala. Domácí však začali vyvíjet aktivitu na tvrdonické půlce a měli několik šancí uštědřit svému soupeři gól hned v úvodu. Poprvé to byl Klimek, který centroval do pokutového území, kde však bezpečně zasáhl brankář hostů. Kovář přesně odhadl směr střely a celou akci s přehledem zvládl. Poté hned druhou šanci nedovedl zužitkovat Houšť, kdy jeho výstřel prolétl těsně nad břevnem soupeřovy svatyně.

Hosty útoky Klimka a Houště vyburcovaly k odpovědi. Taktéž si vytvořili hned několik slibných příležitostí k tomu, aby mohli bodovat. Začali systematicky tlačit na domácí a hra se přesunula tentokrát před slavkovské brankoviště. Dvě nadějné příležitosti Kouřílka a Darmovzala ovšem minuly svůj cíl. Další možnost ovlivnit dosavadní bezbrankový stav měl Krupica. Podařilo se mu totiž z půle hřiště samotnému proniknout středem dopředu a neohroženě se chystal vypálit zamýšlený gól. Rána z jeho kopačky však nedopadla úplně podle jeho představ a zasvištěla těsně nad břevnem. Už několikátá možnost skórovat tak zůstala nenaplněna. Po první půli odcházeli hráči do šaten bez jediné branky.

Po přestávce vystřídal tvrdonického Dvořáčka Fabičovic a měl obrovskou příležitost zvrátit stav utkání. Jeho přesně namířenou střelu opět zmařil brankář, když se objevil v pravý čas na pravém místě a vyražením míče odvrátil nebezpečnou situaci. Dále se scénář celého zápasu odehrával víceméně podobně. Domácí a hosté se neustále střídali v tlaku na soupeře, avšak nikomu se nepodařilo proměnit bezbrankové skóre.

„Se svou bojovností jsme si zasloužili vyhrát, ale zahodili jsme šance. To je velká škoda. Navíc se nám zranil stoper, ale doufám, že podzimní sezonu se nám už podaří dokončit v klidu. Když tak sáhneme do rezerv,“ sdělil první dojmy z utkání trenér hostů Ivan Polach. Nakonec ale vyjádřil spokojenost i s remízou.

Domácí chtěli vyhrát, aby už konečně prolomili smůlu, která je provázela při posledních zápasech. K tomu chtěli využít domácího hřiště. Remíza pro ně sice znamená připsání si jednoho bodu, čekali však více. „Utkání bylo průměrné úrovně. Měli jsme hodně šancí, vůbec jsme je neproměnili, ani v prvním, ani ve druhém poločase,“ povzdechl si kouč domácích Rudolf Skarka. „Nejsem s výsledkem spokojený, s předvedenou hrou také ne. Nadělali jsme hodně chyb,“ dodal.