Musí to být hodně dlouho, a to jste tady od té doby nikdy nebyl?
Opravdu ne. Pamatuju se, že jsme hrávali zápasy na půlku hřiště. Pak už mě otec přihlásil do Drnovic a odtud jsem šel do Brna do Zbrojovky. Už je to opravdu moc dlouho. Ale jsem rád, že jsem se sem s Plní dostal.

V zaplněných ochozech jste měl asi hodně známých.
Na zdejší poměry tu bylo opravdu hodně diváků. I od nás z Hoštic přijela fůra lidí. Jsem s nimi stále v kontaktu. Do Vyškova a domů do Hoštic jezdím skoro pravidelně. Tak jednou za čtrnáct dnů. Když hrajeme Ligu mistrů, tak toho času mám méně, ale snažím se na Moravu jezdit co nejvíc.

Komu Hoštičtí fandili?
Vždycky mužstvu, ve kterém hraju, takže to určitě bylo Plzni. Ale v tomto případě se to spíš bralo nějak sportovněji. Asi chtěli, abychom postoupili, ale zase ne tak, abychom dali Vyškovu moc gólů. Spíš, aby se podívali na dobrý fotbal, a to se, myslím, podařilo.

Jaký to byl fotbal?
Ze začátku to bylo nervozní, řekl bych, že Vyškováci do toho dost důrazně šlapali. Ale pak, jak jsme dali nějaké góly, se situace na hřišti uklidnila a zápas jsme měli pod svojí kontrolou. Ale musím říct, že kluci z Vyškova hráli výborně.

Znáte se s někým z domácího mužstva?
Osobně neznám nikoho. Párkrát jsem viděl hrát Přerovského, ale jinak už opravdu nikoho.

Na jeden gól jste nahrál patičkou, zavánělo to exhibicí.
Ano, chtěli jsme lidem ukázat, že ten fotbal umíme, aby se pobavili a odnesli si nějaké zážitky. Opravdu jsme si dovolovali víc než v lize.

Cítil jste od spoluhráčů nějaký tlak na to, že hrajete prakticky doma?
Já sám jsem to nějak nehecoval, ale kluci mě popichovali nějakými řečmi. Takže asi něco do kabiny přinesu. Teď ještě nevím, nejspíš nějakou krůtu nebo něco takového na zub…

Jaké je to pro fotbalistu hrát v Římě, připravovat se na Madrid, a pak přijet na stadion, odkud je vidět do pole?
Jsme na to zvyklí. Ligu mistrů musíme umět oddělit od české ligy a domácí pohárové zápasy s relativně slabším soupeřem zase od české ligy. Já s tím problém nemám. Hlavu si člověk musí nastavit na ten konkrétní zápas, ať je to ve Vyškově, na Bohemce, nebo v Madridu.