V kdysi ryze mužském sportu si to rozdají družstva z Lažan, z Bruntálu, Kostelce na Hané, Drnovic, Kunštátu a z Hovoran. V týmu Hovoran nastoupí i některé křenovické volejbalistky, které si budou chtít spravit pokaženou sportovní chuť po nevydařeném druholigovém vystoupení proti Lanškrounu. S ním doma prohrály oba zápasy 1:3, a také hrající trenérka Jitka Paulová měla ještě dlouho po zápase smíšené pocity.

„Dva body si odvezl Lanškroun a s nadsázkou dva body z druhého utkání také rozhodčí do Starého Města. Nemám ve zvyku kritizovat arbitry utkání, ale tentokrát mi nic jiného nezbývá. Proč platím dvěma rozhodčím, když hlavní se ani jednou nepodívá na rozhodnutí druhého a o všem rozhoduje sám. Jakoby měl na očích nasazeny klapky a my jsme neměly šanci koncovky vyhrát. Musím všechny hráčky pochválit za bojovnost a nasazení, hrál se opravdu dobrý volejbal, s množstvím napínavých výměn. Každá rozehra byla sehrána naplno, ale ani jedno utkání se nám nepodařilo dovést do pátého dějství. O vítězi rozhodoval těsný bodový rozdíl,” rozčilovala se Paulová.

To jí ovšem nebránilo sportovně uznat i vlastní přičinění na porážkách. „Selhaly jsme v proměnování posledních míčů v setech. Nemůžeme pouze lát na rozhodčí, ale příště musíme ještě více zabrat a vytvořit si patřičný náskok do koncovky, abychom si ji zakončily samy. Lanškroun se dal porazit, ale nebylo nám tentokrát přáno. To viděli všichni naši věrní fanoušci,” konstatovala trenérka.

Ve druhé volejbalové lize je nyní týdenní přestávka. Regenerace psychických sil podle Paulové proběhne na lyžích a právě na uvedeném ženském turnaji v sálové kopané.