Sobotní okresní derby první A třídy Slavkov u Brna – Ivanovice na Hané sice mělo vítěze, ale spokojenost nevládla ani na jedné střídačce. Kouč domácích Roman Kukleta navzdory vítězství viděl hrubky svých svěřenců, hostující Josef Svoboda byl skoro na „ručník“.

Potvrdila se jejich slova před zápasem, kdy Kukleta říkal, že mužstvo sice doma vyhrává, ale po špatné letní přípravě jsou výkony vzdáleny jeho představám. Ivanovický Svoboda žehral na opak. „Hrajeme dobrý fotbal, ale body to nepřináší,“ tvrdil. Zápas skutečně začali režírovat hosté a vydrželo jim to celý první poločas, jenže na ukazateli skóre svítil stav 3:1 pro domácí.

Za aktivitu byli hosté odměněni už v desáté minutě. Jeden z nejlepších hráčů utkání Černý napřáhl asi pět metrů za čárou pokutového území a jeho dělovka nepříjemně „zatancovala“ před brankářem domácích Kuchynkou, který se mohl jen dívat, jak míč zaplouvá po jeho levé ruce do sítě. Po vedení hosté ještě víc pookřáli a byli blízko druhé brance. Nejblíže ve třinácté minutě Olejníček. Jenže místo přímého tahu na branku se zakličkoval do domácího obranného valu.

„Místo, abychom dali druhý gól, tak zbytečně inkasujeme,“ posteskl si trenér Svoboda.
Bylo to pro hosty skutečně kruté, protože přišlo na staré fotbalové rčení, že když nedáš, tak dostaneš. V sedmnácté minutě zamotal hostující obranu robustní Strnad a následnou akci zakončil jedovatou skákavou střelou do protipohybu brankáře Klimka Hráček – 1:1. Ivanovice nerezignovaly a Kuchynka měl moc práce, aby nadvakrát zlikvidoval další ránu Černého. Na kombinaci hostů ale domácí reagovali zřejmě nejlépe, jak mohli. Jejich rychlé brejky byly smrtící, zatímco Ivanovice jen kopaly málo nebezpečné rohy. Ve dvacáté sedmé minutě z běhu na rohu velkého vápna tvrdě pálil Houšť a křížná střela skončila za zády překvapného Klimka.

Zřejmě největší naději na obrat v zápase zhatila hostům tyčka ve třicáté sedmé minutě. Olejníček technicky obstřelil Kuchynku, ale prostě měl smůlu. Domácí tak dokonali svůj obrat. Tentokrát z levé strany se křížnou střelou přesně za tyč trefil Matocha.

„V prvním poločase jsme nadělali moc chyb a neříká se mně to dobře, ale Ivanovice byly lepší,“ komentoval fotbalový paradox první půle Kukleta.
Ve druhém poločase už to tak fotbalově bohaté nebylo. Slavkov zvolil hru na jistotu a kontrolu svého vedení, Ivanovice byly evidentně v psychické smyčce. Z opatrnější hry si více příležitostí vytvořili domácí, ale vyloženými se jich moc nazvat nedalo. Přesto přišla krásná tečka. V nastaveném čase vypálil ze dvaceti metrů pořádnou pumelici domácí Lysák a gólman Klimek ji neméně bravurně vytáhl ze šibenice nad břevno. Roh se už ani nekopal.

„Po zlepšení proti Břeclavi ale zase nemohu být spokojen s výkonem. Výhrady mám zejména ke hře obrany. V prvním poločase jsme zezadu moc zdlouhavě rozehrávali, pořád jsme něco vymýšleli a soupeř mohl klidně zvýšit na dva nula. Samozřejmě jsou důležité hlavně body a ty máme všechny. I takový bývá fotbal,“ zhodnotil zápas Kukleta.

Hostující kouč mohl klidně zopakovat to, co říká celý podzim. „Celkově to nevypadá špatně, ale děláme nepochopitelné chyby, jaké jsme nikdy nedělali. Slavkov v prvním poločase v podstatě třikrát vystřelil na branku a dal tři góly. Na druhé straně je pravda, že nám posbíral většinu odražených míčů. Naši jakoby si mysleli, že to za ně bude dělat někdo jiný. Nedohráváme situace a myslím si, že některé gólové střely byly chytatelné. A co s tím můžeme dělat? Už jsem to taky říkal. Především musíme zlepšit komunikaci na hřišti. Nezbývá nám než čekat, že se to zlomí. Jenže teď už je za minutu dvanáct,“ řekl Svoboda.

Šlágr víkendu: SK Slavkov u Brna x Slovan Ivanovice na Hané1. První vizitka Ivanovic. Černý střílí trestný kop po zemi, před brankou ukopává míč Vrána.
6. Brejk domácího Matochy, brankář Klimek musí na zem pod jeho nohy.
10. 0:1 – Černý. Dělovka Černého ze dvaceti metrů mění za letu dráhu a zapadá nad levé rameno bezmocně přihlížejícího brankáře Kuchynky.
13. Nadějný únik Olejníčka končí sérií zbytečných kliček a následná střela Černého je sražena obranou Slavkova.
16. Přihrávku do běhu dostává hostující Petr Kabele, může jít sám na Kuchynku, ale asistent má praporek nahoře.
16. První vážnější nebezpečí před Klimkem, ale Matocha únik nezakončí.
17. 1:1 – Hráček. Strnad rozhodí obranu Ivanovic. Odražený míč si Hráček posune do střelecké pozice a zhruba z čáry pokutového území pošle skákavou střelu k levé tyči.
18. Černý pálí zase tvrdě ze dvaceti metrů, Kuchynka jen vyráží před sebe, ale dokáže míč doskočit.
27. 2:1 – Houšť. Po akci po levé straně se míč odráží doprava. Tam zezadu nabíhá Houšť a tvrdou ránou z voleje k opačné tyči nedává Klimkovi žádnou šanci.
36. Matocha jde sám na Klimka, ale akci komplikuje a vytěžený rohový kop je málo.
36. Na roh razantně naskočil Vrána a jeho srážka s brankářem vypadá nepěkně, ale naštěstí končí bez následků.
37. Jedna z dobře zakončených akcí hostů. Olejníček pravačkou z levé strany obstřeluje brankáře, jenže míč se od tyče odráží zpět do pole.
38. Slavkov je v koncovce nebezpečnější. Strnad střílí z otočky a šťastná teč jednoho z hostujících obránců posílá míč mimo nebezpečí.
41. Olejníček má zase šanci, ale zase jí chybí důraz a domácí sráží střelu na roh.
44. Ještě lepší akce hostů. Jenže Olejníček ale zase nedosáhne na dobrou zpětnou přihrávku.
45. 3:1 – Matocha. Další krutý trest od Slavkovských. Kličkou do středu pole se před velkým vápnem uvolňuje Matocha a tvrdě pálí těsně za levou tyčku.
51. Tvrdě pálí Matyáš, ale hosté blokují míč, který jen doskáče do Klimkovy náruče.
60. Olejníček uniká po křídle, jenže jeho zpětnou přihrávku Karásek promáchne.
62. Olejníčkovu nadějnou střelu zase kryje už obrana Slavkova.
62. Po rohovém kopu střílí zblízka Hráček a hosté si oddechnou, když míč jen těsně míjí tyčku.
69. Kabele z úhlu střílí vysoko nad. Přihrávka na nabíhající spoluhráče asi byla nadějnější.
73. Olejníček střílí dobře, jenže zase jen do brankáře.
73. Klimek si jde pro slabou střelu Olejníčka, jenže ta se od nerovnosti na trávníku odráží jiným směrem a domácí brankář je rád, že míč trefuje jeho rameno a že dorážku Navrátil posílá mimo.
79. Ivanovice mají trestný kop z ideální vzdálenosti, ale Olejníček trefuje jen zeď.
84. Gólman Kuchynka se snaží napravit kiks jednoho z obránců, ale nabíhající Karásek je u míče dřív, jenže jeho hlavička těsně přelétne nad břevnem.
90. Rozhodčí Monček z Bzence nastaví utkání o dvě minuty.
90. Nádherná tečka nakonec. Tvrdá rána Lysáka míří pod spojnici tyče a břevna a domácí už jásají. Jenže v šibenici se najednou ocitnou ruce Klimka a vyškrábnou míč nad branku.

SK Slavkov u Brna x Slovan Ivanovice na Hané 3:1 (3:1)

Branky: 16. Hráček, 27. Houšť, 45. Matocha – 10. Černý.
Rozhodčí: Monček. ŽK: Houšť, Matocha, Hráček, Matyáš – Pospíšil, Černý. Diváků: 150.
Slavkov: Kuchynka – Láznický, Vrána, Jenáček, Barák – Klimek (65. Rozsypal), Matyáš (80. Lysák), Hráček, Houšť – Matocha, Strnad. Trenér Roman Kukleta.
Ivanovice: Klimek – Pospíšil, Holý, Moravec (46. Chmelař), Polách – Šimeček (51. Karásek), Černý, Navrátil, Gergely – P. Kabele, Olejníček.Trenér Josef Svoboda.