Předkolo Krajského poháru Českomoravského fotbalového svazu odstartovalo v duchu stoprocentní úspěšnosti mužstev z Vyškovska. Ve středu v podvečer nastoupily na hřiště dva okresní týmy a dohromady soupeřům nadělily úctyhodných dvanáct branek. Každý z nich rozvlnil síť branky svého soka hned šestkrát.

Domácího protředí mohli využít Dražovičtí. Účastníci I.B třídy hostili Šlapanice a mohli se opřít o velkou ofenzivní sílu. „Zaměřujeme se na útočný fotbal. Máme tu čtyři mladé kluky, jsou opravdu rychlí a daří se jim,“ chválil svěřence trenér František Jakeš. A sázka na atak soupeřovy svatyně se Dražovicím vyplatila už v první půli, po které vedly 4:1.

Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Domácí měli stále navrch, a přestože se v obraně někdy také nevyvarovali nedostatků, zvítězili 6:3. „Měli jsme na hřišti i kluky z béčka, a tak jsme takto lehkou práci nečekali. Jsme za to samozřejmě rádi,“ vyznal se Jakeš. Daleko obtížnější situace jeho celek čeká už zítra, kdy přijedou Židenice, tedy výkonnostně o soutěž lepší protivník. „To už bude o kvalitě. Nezbývá nic jiného, než porušit tradici a soustředit se více na obranu. Budeme bojovat a uvidíme,“ dodal lodivod.

V prakticky totožné situaci se ocitli I.A třídu hrající Slavkovští. Stejně nadějně odstartovali novou sezonu na půdě Újezdu. „Obě strany ještě stále nenastoupily v tom nejoptimálnějším složení, ale my přes léto hodně posílili, přišli i divizní hráči a jednoznačně jsme je přejeli,“ radoval se nový kouč hostů René Lysák. Vyslanci z města Napoleona vyhráli naprosto jednoznačně v poměru 6:1, když už v přestávce vedli o tři branky.

V neděli od sedmnácté hodiny hostí netradičně ve Zbýšově Spartu Brno a stejně jako jejich dražovičtí kolegové vědí, že to už bude jiná káva. „Sparta fotbal umí, ale já říkám, že nejlepší obrana je útok. Kdyby nás Brno od začátku přehrávalo, pak samozřejmě přijde změna,“ vyhlásil Lysák.

Program prvního kola přichystal ještě jednu fotbalovou lahůdku, derby mezi Bučovicemi a Dědicemi, ovšem z tohoto šlágru sejde. Hosté totiž odhlásili svůj celek z krajského přeboru a tudíž nemohou působit ani v pohárových soubojích. Bučovice tak postupují do druhého kola automaticky a narazí v něm právě na šťastnějšího z duelu Dražovice versus Židenice.