Velká vyrovnanost tipařů pokračuje. Po dělbě vítězství z minulého týdne fotbalové výsledky znovu na nejlepšího čtenáře neukázaly jednoznačně.

Jestli na podzim se dají označit za nejvíce dramatická až poslední kola Fortuna ligy, na jaře se dějí věci hned na začátku. Jinak se ani nedá nazvat fakt, že před sedmi dny se dílčí prvenství muselo dělit a tentokrát se muselo rozhodnout až na základě pomocného kritéria. Rostoucí počet soutěžících, ale hlavně jejich gradující znalosti o okresní kopané dávají pravidlům Fortuna ligy řádně zabrat. Ty si však se všemi nástrahami jako vždy poradily.

S desíti vybranými utkáními minulého víkendu se nejlépe vypořádali Jaroslav Hladík z Hostěrádek–Rešova a vyškovská zástupkyně něžného pohlaví Lenka Vrbková. Stejně jako jejich spoluhráči nakonec měli ke sbírání bodů k dispozici jen devět utkání, když střetnutí Radslavic s Hošticemi bylo odloženo, ale to jejich dobrou předpověď nijak nesnižuje. Jmenovaní si připsali shodně devět bodů a zapeklitou situaci mělo rozsoudit určení celkového počtu vstřelených branek ve všech odehraných utkáních. Ale ani takzvaná supertrefa vítěze neurčila, v příslušné kolonce daných dvou tiketů se objevilo stejné číslo.

Na řadu tak přišlo první pomocné kritérium. To hovoří o tom, že volnou stokorunovou sázenku do sázkové kanceláře Fortuna ligy a tričko tohoto generálního sponzora akce si odnese ten, kdo bude mít vyšší celkový součet bodů ze všech kol daného období. V tomto případě tedy ukázalo na Jaroslava Hladíka, protože ten se dokázal prosadit až na průběžnou první příčku s úctyhodným počtem sedmnácti bodů.

Může se tak v příštích dnech dostavit do redakce Vyškovského deníku Rovnosti k převzetí cen, které mu po právu náleží.