Ani postupové myšlenky už teď týmu nejsou úplně cizí. Ivanovičtí florbalisté v čerstvě odstartované sezoně uzavřou svou úvodní „pětiletku“. Tak dlouho totiž bojují v Jihomoravském přeboru mužů divize A. V letní přípravě doplnili soupisku na pozicích, které byly jejich Achillovou patou, a rádi by bojovali o pozici lídra. Všechna tyto pozitiva, ale také například přetrvávající potíže celku Sokola s možností využití okresních hal na domácí zápasy přiblížil brankář a vedoucí týmu Michal Večeřa.

Začněme letními přesuny hráčů. Posílili jste nebo oslabili?

Došlo k výraznému posílení kádru. Máme pro mistrovské zápasy šest registrovaných nováčků, myslím, že to budou stabilní hráči sestavy. Chodí nás na tréninky velký počet, máme možnost něco nacvičit a sehrát se. Jsme na tom lépe než dřív.

Pomohl vám k tomu i rozpad dalšího florbalového klubu, vyškovských Akademiků?

Určitě. Akademici jsou stále registrovaní jako oddíl, ale už nemají tým. V této chvíli jsou u nás dva jejich kluci, Aleš Tvrdý a Jiří Pochylý.

Je třeba ještě nějaký post, který Ivanovice nadále trápí?

No, neměli jsme stabilizovanou obranu, ale tyto problémy v defenzivě jsme vyřešili hned třemi posilami. Co bychom ještě potřebovali, je zajistit pravidelný záskok na pozici druhého gólmana. Nějaká nová jména se objevují, uvidíme, jak se to vyvine. Když ještě tahle slabina zmizí, pak se naše síla zvýší.

Je známo, že domácí zápasy hrajete až v Morkovicích. To je relativně daleko, proč jste zvolili halu až na Kroměřížsku?

Myslím, že známo už také je, že situace sportovních hal na florbal není na Vyškovsku růžová. Oficiální utkání můžete hrát prakticky jen ve Slavkově, dalšími možnostmi jsou Jedovnice a právě Morkovice mimo okres. Vyškovské haly jsou sice už moderní, ale rozměrově na florbal a další sporty nestačí. Mrzí nás to, na stejný problém poukazují i bučovické týmy. Morkovice jsme vybrali hlavně proto, že s tamním zázemím jsme dost spokojeni. Chtěl bych se tady společně s týmem sklonit před našimi fanoušky, kteří s námi jezdí téměř kamkoli a posouvají nás k lepším výkonům. Zaslouží velkou pochvalu.

Potřebné rozměry nemáte k dispozici ani pro tréninky, je to tak?

I to je pravda, hala ivanovické základní školy také není dost velká, ale na nabírání fyzické kondice a zdokonalování herních dovedností to stačí. A jsme opravdu moc rádi, že ji můžeme díky přívětivosti lidí okolo ní používat. Navíc často jezdíme do Morkovic, abychom nacvičily herní situace a pohyb hráčů.

Z nové sezony máme za sebou čtyři zápasy. Jste s výsledky spokojeni?

Ano, chytli jsme se a máme tři vítězství, to je dobré. V průběžné tabulce jsme druzí o bod za vedoucím Gullivers Brno C. Je to ale jen začátek, chce to bojovat pořád naplno.

Brňané budou nejvážnějším favoritem jihomoravského přeboru?

Ano, jeden z hlavních aspirantů na prvenství. Všichni, co dělají sport, ví, jak je to s rezervními týmy velkých klubů, jsou vždycky silné. Tipovat další favority, to je zatím těžké, s mnohými celky jsme se ještě nesetkali. Tuhle otázku proberme tak v půlce sezony, zatím může hrát o první příčky prakticky kdokoli.

V přeboru zažíváte derby zápasy se Slavkovem u Brna. Kdyby se vám ale povedl postup, budete hrát s bučovickým Dynamem. Motivuje vás tahle asociace?

To víte, že ano, a ne málo. Ta možnost tu je, pokud tedy Dynamo letos nepostoupí. Určitě by další derby bylo super, zahrát si s borci z Bučovic bychom moc rádi. V soutěžních utkáních jsme ještě neměli tu příležitost. Stalo by se tak v případě ivanovického postupu…

Jaké jsou tedy ve vaší páté sezoně výsledkové cíle?

Rozhodně nechceme hrát na chvostu tabulky, máme už nejvyšší čas se pohybovat výše. Zatím nejlepším konečným výsledkem je páté místo, je potřeba to změnit. O možnosti postupu mluvit nechci, to je vrtkavé a teprve se ukáže, na co máme. Každopádně tajné přání všech to je. Teď říkám, že cílem je být do čtvrtého místa, tedy zlepšit se.