Fotbalovou bitvu dvou týmů z opačného konce tabulky uvidí v neděli Vyškov. Místní Rostex přivítá ve šlágru šestého kola Šardice. Oba týmy dělí v tabulce dvanáct bodů. Vyškov je se čtyřmi body až čtrnáctý, hosté se naopak vyhřívají na čele divizní tabulky.

„Máme svých problémů dost. V létě jsme obměnili kádr. Navíc nás trápí zranění. Chceme hrát ze zabezpečené obrany. Hrajeme však doma a určitě nebudeme chtít lehce prohrát,“ řekl před nedělním duelem domácí kouč Pavel Svoboda.

Vyškov zažívá nejhorší vstup do sezony za poslední roky. Po zpackaném úvodu svěřenci kouče Svobody zabrali a v posledních dvou zápasech dokázali bodovat. Rostex po první letošní výhře nad Rosicemi dokázal v minulém kole remizovat ve Velkém Meziříčí. „Máme mladý tým, chce to čas, než si kluci zvyknou na divizi. Poslední dva duely nám celkem vyšly. Proti Šardicím však musíme podat maximální výkon,“ burcuje Svoboda.

Naproti tomu celek z Hodonínska zaváhal v letošní sezoně pouze jednou. Na nepovedený zápas s Uherským Brodem však Šardičtí dávno zapomněli. Tři vysoké výhry je vyhouply do čela tabulky. „K soupeři jedu vždycky s dobrou náladou. Myslím, že je snad všem jasné, že do Vyškova jedeme vyhrát. Samozřejmě proti nám bude stát soupeř, který bude klást odpor,“ sdělil hostující lodivod František Ondrůšek.

Ten by měl mít k dispozici kompletní tým. „Nikdo nám nechybí. Možná udělám oproti minulému zápasu jednu změnu.Více ne,“ pravil Ondrůšek.

Jeho protějšek bude mít při skládání základní jedenáctky mnohem více starostí. „Ve čtvrtek nás trénovalo akorát jedenáct. Otazník visí nad Ličkou, který byl půlroku zraněný a teď se do toho dostává,“ uvedl Svoboda.

Vyškovu se proti Šardicím docela daří. Rostex v minulé sezoně obral divizního lídra o tři body. Doma Vyškov Šardice porazil brankou Ličky z penalty, na Slovácku zase uspěli domácí. „Loni jsme je těsně porazili, ale mužstva byla trochu jiná. Šardice navíc hrály s Uherským Brodem bez branek, takže to předem určitě nevzdáme,“ připomněl klopýtnutí favorita Svoboda.

Na loňský duel si dobře vzpomíná i kouč Šardic. „Hráče jsem na to upozorňoval. Na tento scénář jsme se připravovali. Jsem ale rád, že ve Vyškově mají velké hřiště, na kterém můžeme praktikovat naši hru založenou na rychlosti a kombinaci. Uvidíme, co nám soupeř přímo v zápase dovolí,“ dodal Ondrůšek.

Zajímavý zápas má mimořádně výkop až v půl páté. To je o třicet minut později než ostatní utkání hraná v úředně stanoveném začátku.