Když před čtrnácti dny hráči MFK porazili Líšeň a drželi tak druhé Rosice na bezpečném šestibodovém rozdílu, dlouholeté přání Vyškovanů ohledně Moravskoslezské fotbalové ligy začalo dostávat reálné obrysy. Jenže remíza v Bohunicích a porážka v přímé bitvě s Rosicemi smrskly náskok na jediný bod. „Kluky to určitě zasáhlo, v těch hlavách to prostě je a musí se s tím bojovat. O to víc jsem rád, že jsme to dnes zvládli," oddechl si po návratu na vítěznou vlnu trenér Miloslav Machálek.

Jeho svěřenci na ni naskočili v sobotním zápase proti výsledkově podprůměrné Bystrci. Ale tříbodový zisk se nerodil vůbec lehce. Už proto, že hru oběma stranám komplikoval vytrvalý déšt. „Terén byl hrozně těžký, tohle počasí nevyhovuje nikomu. Navíc obrany se neprezentovaly zrovna nejlepšími výkony, proto taková přestřelka," zmínil. Ano, jinak se fotbalové dění na stadionu Za Parkem ani označit nedá.

První půle se vyvíjela „normálně". Domácí měli převahu a dokázali ji přetavit v góly. Dorážka Lahodného a vyhraný hlavičkový souboj Václava Novotného přinesly pohodlný náskok. Jenže ještě do přestávky přišla nešťastná teč Koláčka při střele brněnského Lidmily a tedy snížení.

Hosté se tak dostali do hry. „Věděli jsme, že budeme hrát na hřišti prvního a herně to nebylo od nás špatné. Zjistili jsme, že domácí obranu můžeme překonat, chtělo to jen dát si dobrou finální přihrávku. Někdy se to nepodařilo, ale dopředu to nebylo zlé," podotkl kouč Radek Toman.

Bláznivá půlhodina

Po návratu z kabin se síť rozvlnila hned pětkrát. Dlouho se nic nedělo, ale pak se děly věci. Vše odstartovala ruka brněnského Gryce ve vlastním vápně a s přehledem proměněná penalta Ličky. Než opadlo nadšení a domácí se srovnali na svá místa, Bystrc okamžitě snížila Košuličem.

A obdobná situace se zopakovala ještě jednou. To nejprve Lička si připsal druhý a opravdu nevšední zásah. V souboji na levé hranici vápna z prakticky nulového střeleckého úhlu centroval naslepo před bránu a překvapivá šajtle přelobovala gólmana a zaplula do vzdálenější šibenice. „Nebyl to úmysl, prostě to tam spadlo. Chtěl jsem centrovat do šestnáctky, i já jsem takovou náhodu nečekal. Najednou jsem viděl, že to tam asi spadne. Prostě štěstí," přiznal dvougólový střelec.

Rychlé odpovědi

Jenže za další dvě minuty hostům opět svitla jiskřička naděje. Vpadli do rozhozené vyškovské obrany a Crhák prostřelil Kollára. „Dneska se to stalo dvakrát za sebou. Známe to už z Rosic, kde jsme snížili a hned jsme dostali další gól. Jsou to chyby, které pramení z malé koncentrace a nízké hladiny sebevědomí těch hráčů. Teď nás to body nestálo, ale příště už třeba ano," zlobil se Machálek.

Naštěstí Vyškov přidal ještě definitivní pojistku díky rychlé akci z předposlední minuty. Lička v přečíslení bezchybně našel na druhé straně nabíhajícího Lahodného a bylo jasno. „Musím říct, že tihle dva byli dneska nejlepšími hráči na hřišti. Je to divoký výsledek, ale pro nás jsou to důležité tři body," okomentoval vyškovský lodivod.

Jeho protějšek se při pozápasovém hodnocení na nic nevymlouval. „Penalta, taková ruka, neruka. Těžké někomu něco vyčítat. Pak je tu další z centru nebo co to bylo, ani nevím. Takové góly dostáváme celou sezonu, ale nedá se nic dělat. Neuznávám štěstí, prostě rozhodlo to, že Vyškov dal pět gólů a my jen tři," dodal Toman.

Fotbal – divize D

Vyškov – Bystrc

5:3

Poločas: 2:1

Branky: 17., 89. Lahodný, 61. (pen.), 84. Lička, 34. V. Novotný – 36. Lidmila, 63. Košulič, 87. Crhák.

ŽK: Jeřábek – Bárta.

Rozhodčí: Drápal – Horák, Lakomý. Delegát: Poklop.

MFK Vyškov: Kollár – Vrána, Hodinář, Koláček, V. Novotný – Machálek (52. Lička), Jeřábek, Lahodný, Urbančok (76. Dvorský) – Hradil (55. Žoček), F. Novotný (83. Baričák).

FC Dosta Bystrc-Kníničky: Sehnal – Šíp, Fousek, Bárta, Gryc (81. Mezník) – Chlad, Jirásek, Lidmila, Doležel – Kratochvíl (67. Mezník), Košulič. (macl)