Žádná ofenzivní smršť nebo drtivý tlak. Zvlášť první poločas se nepovedl. V chladném sobotním odpoledni fotbal příliš nezahřál. Vyškovští hostili Pelhřimov a od domácího favorita se čekalo naplnění povinnosti vítězství. Pelhřimov totiž dostal v posledních třech kolech od soupeřů slušně naloženo. Jenže Vyškov se k nim nepřidal. „V poslední době kulháme, chybí klid a přehled při rozehrávce. Jsme hodně mladí a bohužel hodně zběsilí," podotkl po závěrečném hvizdu trenér Miloslav Machálek. Jeho oslabený celek získal „jen" remízový bod.

V prvním poločase to nevypadalo ani na něj. Velkou možnost rozvlnit síť sice měl brzy Smutný, jenže pak převzali otěže zápasu hosté. Poprvé vystrašil téměř dvě stovky přihlížejících diváků ve dvacáté minutě tvrdou ranou z přímého volného kopu kapitán Krtek a když tohle varování nestačilo, na konci úvodní půlhodinky se nadvakrát trefil Niederle.

Chyba hráčů MFK ve středu pole ho vynesla do rychlého brejku, Václav Novotný rychlonohému forvardovi vůbec nestačil a i když Kollár napoprvé zasáhl, na dorážku stejného hráče už nestačil. „Byli jsme připraveni na to, že na začátku trochu zalezeme, necháme Vyškov tvořit a budeme je tvrdě atakovat od půlící čáry. To jim dělalo problémy a my z toho mohli dát hned několik gólů," prohlásil hostující kouč Leoš Mitas.

Rychlá odpověď

Nestalo se, náskok Pelhřimovských zůstal nejtěsnější a ještě před přestávkou zmizel úplně. Recept na hostující obranný val našel skvěle Žoček, když se dostal k míči ve středu hřiště, upláchl dvěma strážcům a narýsoval přesnou kolmici na Novotného. Křížná rána k tyči dala MFK přeci jen naději na tříbodový zisk. „Za celý poločas jsme si to vůbec nezasloužili. Byl to od nás tristní, strašný výkon. Bylo to o hlavách a to jsme si také řekli v klidu v kabině. Ztratili jsme tolik míčů, že to bylo neuvěřitelné. A to všechno kvůli obavě, aby někdo něco nepokazil, s tím se divize hrát nedá," zmínil Machálek.

Druhé dějství už vypadalo od domácích lépe, přesto mělo prakticky stejný gólový efekt. Narůstající vyškovský tlak utnul po hodině bleskový hostující protiútok, na jehož konci byla přesná nahrávka Bartoně a přehled střelce Lišky. Míč z jeho kopačky zapadl přesně k tyči.

Tentokrát ovšem přišlo vyrovnání ještě rychleji. Kucharčuk hledal na hranici vápna Novotného, balón přes něj prošel až do běhu Jeřábkovi a ten se nenechal pobízet. Z voleje prostřelil vyběhnuvšího Dvořáka.

Na hřišti se kolem této akce strhla hádka. Pelhřimovští reklamovali u hlavního sudího Zdeňka teč Novotného a tedy i ofsajd Jeřábka. Nepochodili. „Těžko říct, myslím si, že tam nějaká teč byla, takže o ofsajd mohlo jít. Ale tohle mají rozhodčí hodně těžké. Rozhodlo by to třeba video, ale v té rychlosti těžko soudit. Postavení mimo hru je tehdy, když ho rozhodčí zamává," zachoval se po zápase férově Mitas.

Hosté se nevzdali

Domácí se ještě snažili překlopit skóre definitivně na svoji stranu, ale blíž k tomu měli paradoxně hosté. Vniveč přišel brejk dva na jednoho i tvrdé pokusy z dálky Klofáče či Krtka. „Je to tak, mohli jsme vyhrát. Samozřejmě po třech nezdarech jsme chtěli získat tři body. Mrzí to, když dvakrát vedete a je z toho remíza. Ale na druhou stranu i bod není špatný," zhodnotil kouč hostů.

Jeho protějšek na lavičce domácích byl více skeptický. „Doma jsou to ztracené body. Ve druhém poločase jsme se sice zlepšili, ale na víc to nestačilo. Pro mě je výsledek realita. I když jsme značně oslabeni, cítíme zklamání. Hráči ukázali, co v nich je a nestačilo to ani na Pelhřimov, který se vší úctou nebude hrát na nejvyšších příčkách. Vypadli nám opory, na které spoléháme, bylo to poznat," odůvodnil Machálek.

Vyškov – Pelhřimov 2:2

Poločas: 1:1.

Branky: 41. Novotný, 65. Jeřábek – 29. Niederle, 62. Liška.

ŽK: Palla – Vacek.

Rozhodčí: Zdeněk – Kučeřík, Křenek

Delegát: Juránek.

Diváci: 186.

MFK Vyškov: Kollár – Palla (46. Koláček), Hodinář, Jeřábek (75. Baričák), V. Novotný – Vrána, Smutný, Žoček, Kucharčuk (71. Urbančok) – Hradil, F. Novotný.

FK Pelhřimov: Dvořák – Benda (83. Mádl), Vacek, Nandáš, Klofáč – Bartoň (75. Starý), Niederle, Kmoch, Homolka – Liška, Krtek.