Oba v minulém kole shodně prohráli, nálada v týmech je ale diametrálně odlišná. Domácí Kroměříž totiž vyšla naprázdno po úctyhodné desetizápasové sérii, hostující Vyškov na jaro pyšný není a minule doslova a do písmene na vlastním hřišti fotbalově vyhořel.

Moravskoslezská fotbalová liga uzavře o tomto víkendu svůj zápasový koloběh. Ten byl premiérový pro MFK Vyškov, který v minulé sezoně dokázal excelovat v divizi, a jako nováček tak naskočil do třetí ligy. V ní sice neměl potíže se záchranou, přesto ideální rozpoložení v mužstvu nevládne. „Nepropadli jsme, ale měli jsme potíže, ne vždy jsme to zvládali podle našich představ," pověděl šéf klubu Štěpán Pataki.

Po poměrně nadějném podzimu a nadšení z toho, že Vyškovští mohou v ligové společnosti hrát rovnocennou roli s renomovanými soupeři, se na jaře už vedlo o poznání hůře. „Můžou za to hlavně zranění opor, a to dlouhodobě, myslím tím třeba Holuba, Klimeše a tak dále. Osu týmu tak museli tvořit dorostenci bez zkušeností a v tom byl náš největší problém. Před vstupem do MSFL jsme mysleli na umístění v horní polovině tabulky, tedy do osmého místa, ale to se nepovede. Takže spokojenost není stoprocentní," doplnil.

MFK je aktuálně dvanáctý, v případě tříbodového zisku by mohl na poslední chvíli ještě o příčku či v případě příznivé konstelace ostatních výsledků o dvě místa poskočit. To se mohlo stát už po minulém kole v bitvě s Třebíčí, jenže to hráči předvedli možná nejhorší výkon celého ročníku. Poslední domácí představení sezony se změnilo v marný boj o skórování, ve druhém poločase dokonce o střelu na hostující bránu.

A tak i trenér Miloslav Machálek si po závěrečném hvizdu nebral servítky. „Omlouvám se všem, kteří viděli tohle naše tragické představení. Tohle byl vrchol, určitě to budeme s hráči řešit, musí se chytit za nos, protože takhle se ve Vyškově pracovat nebude," zlobil se.

Slavia si věří

Jestli domluva pomohla, se ukáže už zítra večer, kdy jeho svěřenci vyběhnout na trávník druhého celku pořadí, a to jak průběžného, tak konečného. Hanáckou Slavii už nemůže nikdo z tohoto lichotivého místa vystrnadit. „Samozřejmě jsme spokojeni, po minulých letech, kdy jsme byli úplně jinde, je tohle pro nás naprosté maximum. Zvládli jsme to celé skvěle. Škoda je, že jsme brzy věděli, že suverénní Olomouc bude chtít postupovat, ale na našem velkém úspěchu to nic nemění," prohlásil vedoucí kroměřížského mužstva Miroslav Hošek.

Minulý týden zítřejší domácí klopýtli v Hlučíně, tím utnuli řadu deseti utkání, v nichž bodovali. „Je to všechno výsledek dvouleté práce se starším dorostem, který dokázal vyhrát v MSFL titul a hned pět kluků mám už i já v základní sestavě v mužích. V zimě jsme se vydali touto cestou, navíc se nám podařilo doplnit kádr o opory, vše si sedlo, je výborná parta, pokud takhle vydržíme i do příštího roku, budeme chtít zaútočit na postup," zdůraznil kouč Vlastimil Chytrý.

Trápí je zranění

S mladíky v kroměřížském kádru souvisí i poměrně nezvyklý čas úvodního výkopu zápasu. Pátečních osmnáct hodin byl pro Slavii stabilní termín právě proto, aby mohli naplno využít talentů, kteří o den později vždy měli v plánu svoji mládežnickou bitvu o body. Pro koho je to výhoda, to těžkou soudit.

Stejně tak se dá velmi málo vyvozovat z posledního vzájemného střetnutí, v němž se na podzim na stadionu Za Parkem hrálo bez gólu. „To byl náš tým úplně jiný, máme od té doby v jedenáctce sedm nových lidí. Závěr ligy proti Vyškovu nám komplikují snad jen zranění, k dispozici budeme mít tak třináct opravdu zdravých hráčů. Přesto to chceme vyhrát, pro nás, ale hlavně pro naše fanoušky," prozradil Chytrý.

Ručník do ringu ale předčasně nehází ani Vyškovští. „Neodevzdáme to zadarmo, to nemůže nikdo čekat. Budeme se snažit uhrát překvapivý výsledek v náš prospěch," uzavřel Pataki.

MSFL - 30. kolo: pátek 12. června, 18.00 hodin, stadion Kroměříž

MFK Vyškov - Hanácká Slavia Kroměříž

Poslední vzájemný zápas - podzim 2014/2015: Vyškov – Kroměříž 0:0.